Radwańska: Znam przysłowie o indyku, nie myślę o finale

Czwartek, 4 lipca 2013 (12:00)

"Skupiam się na najbliższym meczu. Jak słyszę, że drabinka się otworzyła, że jest szansa, że nie ma z kim przegrać, to zawsze dzieje się coś na przekór. Znam przysłowie o indyku, który za dużo myślał!" - mówi Agnieszka Radwańska sprzed meczem z Sabine Lisicki. Stawką tego spotkania jest finał Wimbledonu. Początek około godziny 16 na Korcie Centralnym.


  • Agnieszka Radwańska , Sabine Lisicki
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Agnieszka Radwańska kontra Sabine Lisicki! Która z nich zagra w finale Wimbledonu?

Agnieszka Radwańska kontra Sabine Lisicki! Która z nich zagra w finale Wimbledonu?
  • 84%
  • 16%
głosów: 478

Polska Agencja Prasowa: "Nie ma w drabince Sereny, więc dziewczyny poczuły, że nie grają tylko o drugie miejsce". Czy te słowa Johna McEnroe są prawdziwe?

Agnieszka Radwańska: Tak! Wiadomo, że jeśli Serena gra tak, jak potrafi najlepiej, to raczej trudno ją powstrzymać. Prawda jest taka, że przeciwko niej gra się tak, jak ona sama pozwoli. Kiedy "siedzi" jej serwis, kiedy atakuje pierwszą piłkę, to czasem naprawdę niewiele można zrobić.

Ale przed rokiem w finale pani jednak stawiała większy opór, choć Amerykanka grała bardzo dobrze.

Nikt nie powiedział, że nie należy walczyć z Sereną. W przeciwnym razie wyjście na kort przeciwko niej mijałoby się przecież z celem. To jest sport, to jest tenis, wszystko jest możliwe.

Czy nie należałoby dodać, że tenis kobiecy?

Zazwyczaj tak, ale ten Wimbledon pokazał, że nie tylko my jesteśmy nieobliczalne. W męskiej drabince było sporo niespodzianek. Rafael Nadal odpadł w pierwszej rundzie, Roger Federer w drugiej. Myślę, że przed turniejem, a nawet już po losowaniu drabinki, nikt by czegoś takiego nie przewidział.

Ale wciąż w turnieju są dwaj najwyżej rozstawieni, czyli Novak Djokovic i Andy Murray.

Ale też Jerzy Janowicz, który być może pokusi się o niespodziankę w meczu z Murrayem?

Czyli obstawia pani taniec na niedzielnym Balu Mistrzów Wimbledonu z Janowiczem? Zapytany o to przez dziennikarzy miał nietęgą minę, chyba nie lubi tańczyć.

Niech się nie martwi, w razie czego ja go poprowadzę (śmiech). Ale poważnie, tak daleko nie wybiegam w przyszłość. Znam przysłowie o indyku, który myślał o niedzieli.

Chyba kilka zawodniczek z czołówki rankingu tak właśnie myślało podczas tego Wimbledonu, choć raczej o sobocie, kiedy odbędzie się finał kobiet?

Być może tak, dlatego ja się skupiam na najbliższym meczu i nie zastanawiam się, co może być dalej. Jak się słyszy, że drabinka się otworzyła, że jest szansa, że nie ma z kim przegrać, to zawsze dzieje się coś na przekór. Dlatego podchodzę do tego realistycznie. Mam teraz przed sobą do wygrania półfinał z Sabine Lisicki.

Która w czwartej rundzie wyeliminowała Serenę Williams?

No właśnie, a ja jeszcze nigdy z Sereną nie wygrałam. Dlatego nie można nikogo lekceważyć, szczególnie Sabine, bo to naprawdę bardzo dobra zawodniczka. Proszę mi wierzyć, że bez dobrego tenisa naprawdę nie da się dojść do półfinału w Wielkim Szlemie. Przypadkowo można wygrać jeden mecz w turnieju, może dwa, ale my mamy za sobą już po pięć zwycięstw.


Pani nawet trzy bardzo ciężkie, trzysetowe. Czy to może się w jakimś stopniu odbić na kondycji i dyspozycji przed meczem z Lisicki?

Nie sądzę, w końcu czas leczy rany, no i kilkuminutowa kąpiel w wodzie z lodem też. Zapewniam, że ona szybko stawia na nogi, nawet po najcięższym meczu. To bardzo dobry układ, że nie gram tu w deblu. Dzięki temu właściwie - po każdym meczu - mam dzień na odpoczynek i regenerację. To pozwala nad wszystkim zapanować i właściwie przygotować się do gry. Najtrudniej było tak naprawdę we wtorek. Dzień wcześniej grałam dość późno trzysetowy pojedynek, a niecałą dobę później musiałam wyjść na kort przeciwko Na Li, jednak bardzo trudnej rywalce.

Czy styl w jakim pani z nią wygrała daje nadzieję na sobotni finał?

Zaraz, zaraz, przecież myślał indyk o niedzieli, to znaczy sobocie. Jestem dopiero w półfinale, gram przeciwko bardzo mocnej Lisicki i najpierw muszę ten mecz wygrać. Jeśli mi się uda, wtedy będzie dzień na odpoczynek, regenerację i przygotowanie do finału.

I chyba także na kupno sukienki i butów na Bal Mistrzów?

Na pewno nie. Przecież, w razie zwycięstwa w turnieju, będzie niedziela na zakupy. Wcześniej można skończyć jak ten nieszczęsny indyk, więc będę się wtedy skupiać tylko na występie w finale i niczym innym. Wimbledon 2013 jest pełen niespodzianek, więc naprawdę nie należy wybiegać zbyt daleko. Chociaż nie ma Sereny i faktycznie trochę inaczej myśli się o turnieju, to jednak inne dziewczyny są w tej samej sytuacji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Agnieszka Radwańska na światowych kortach

RMF24-PAP