Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Barborę Zahlavovą-Strycovą 6:4, 6:4 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Montrealu (pula nagród 2,44 mln dolarów). Zwycięstwo nie przyszło krakowiance łatwo - wymiany były zacięte, a spotkanie dość wyrównane. Trwało prawie godzinę i 40 minut.

W pierwszym secie ważny okazał się ósmy gem, gdy Radwańska - przy stanie 3:4 - przełamała serwis rywalki, a następnie wygrała dwa kolejne gemy.

W drugiej partii do stanu 2:2 obie tenisistki zdobywały punkty przy serwisie rywalki. W piątym gemie Polka wykorzystała swoje podanie i objęła prowadzenie. Przy stanie 5:3 nie wykorzystała pierwszej piłki meczowej, a po chwili przegrała gema. Później Czeszka wyszła ze stanu 0:40 (do równowagi), ale przy piątej piłce meczowej dla krakowianki nie dała już rady.

Radwańska awansowała do trzeciej rundy jako pierwsza zawodniczka, a nie zakończyły się jeszcze wszystkie spotkania pierwszej rundy. Krakowianka będzie musiała poczekać na wyłonienie kolejnej rywalki co najmniej jeden dzień. Jej przeciwniczką w 1/8 finału będzie Niemka Sabine Lisicki lub Amerykanka Madison Keys.

W minionym tygodniu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego odpadła już w drugiej rundzie imprezy WTA w Stanford, ulegając reprezentantce USA Varvarze Lepchenko. Z kolei w eliminacjach tegorocznych zmagań w Montrealu odpadły młodsza z sióstr Radwańskich, Urszula, i Alicja Rosolska.