Roger Federer wystąpi w finale Pucharu Davisa w Lille, w którym Szwajcaria walczyć będzie od piątku z Francją. Tenisista z Bazylei zmagał się wcześniej z urazem kręgosłupa, przez który zrezygnował z finałowego meczu ATP World Tour Finals w Londynie.

Jerzy Janowicz utrzymał wcześniejszą pozycję w rankingu tenisistów ATP Tour i rok zakończy na 43. miejscu. To poważny spadek w porównaniu z poprzednim sezonem, który zamknął jako 21. rakieta świata. Liderem w tym roku pozostał Serb Novak Djoković, drugi jest Szwajcar Roger Federer, a trzeci... czytaj więcej

W środę Szwajcar po raz pierwszy trenował przed decydującą rywalizacją. Nie odczuwał już skutków urazu w odcinku lędźwiowym - a właśnie z jego powodu 33-letni zawodnik nie zagrał 16 listopada z Serbem Novakiem Djokoviciem.

Walkę o Puchar Davisa rozpocznie w piątek mecz Stana Wawrinki z Jo-Wilfriedem Tsongą. Później Federer zagra z Gaelem Monfilsem.

W składzie Szwajcarów są jeszcze Marco Chiudinelli i Michael Lammer, a w zespole gospodarzy - Gilles Simon i Richard Gasquet.

Trójkolorowi mają w dorobku 10 triumfów w Pucharze Davisa. Helweci jeszcze nigdy nie zdobyli tego trofeum.

(edbie)