Dwukrotny finalista wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open Robin Soederling, po 4 latach nieobecności na kortach, poinformował oficjalnie o zakończeniu kariery. W 2011 roku zdiagnozowano u niego mononukleozę. "Zdałem sobie sprawę, że nie będę tak zdrowy, aby grać na poziomie, jakiego się ode mnie oczekuje" - powiedział Szwed, ogłaszając swoją decyzję.

Robin Soederling //NEIL MUNNS /PAP/EPA

31-latek próbował wrócić na kort, ale bezskutecznie. Patrząc wstecz, powinienem lepiej słuchać swojego organizmu. Ale łatwo się tak mówi po fakcie - przyznał.

Zobacz również:

Jego największym osiągnięciem były dwa wielkoszlemowe finały na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa - w 2009 i 2010 roku. Za pierwszym razem przegrał ze Szwajcarem Rogerem Federerem, a w kolejnym sezonie - z Hiszpanem Rafaelem Nadalem, którego nieoczekiwanie wyeliminował rok wcześniej już w 4. rundzie.

Soederling w karierze wygrał dziesięć turniejów ATP, ostatni w lipcu 2011 roku, a najwyżej w światowym rankingu był na 4. miejscu.

Chociaż moja kariera tenisowa jest zakończona, widzę przyszłość w jasnych barwach, a mój kalendarz na najbliższe lata mam wypełniony - przyznał Szwed, który jest m.in. współzałożycielem firmy produkującej tenisowy sprzęt.

(MRod)