Wielkie emocje w Zakopanem. W konkursie indywidualnym Pucharu Świata polskim skoczkom nie udało się stanąć na podium. Najlepiej poszło Andrzejowi Stękale, który zajął piąte miejsce. Zwyciężył Marius Lindvik. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzeci był Robert Johansson.

Konkurs wystartował o godzinie 16.00. Polskę reprezentowali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. W rywalizacji nie wziął udziału Piotr Żyła, który w kwalifikacjach został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Po pierwszej serii Stękała najlepszy spośród Polaków

W pierwszej serii spośród polskich skoczków pierwszy poszybował Klemens Murańka. Zawodnik zanotował 125,5 metra. Dokładnie w punkcie konstrukcyjnym, czyli na 125 metrze wylądował natomiast Paweł Wąsek.

Jakub Wolny odpadł po pierwszej serii i został sklasyfikowany na 33. pozycji.

Fantastyczny skok oddał Andrzej Stękała, który pofrunął na odległość 134 metrów. Dało mu to czwartą pozycję.

125. metrów osiągnął Dawid KubackiKamil Stoch wylądował natomiast na 128. metrze.

Liderem po pierwszej serii został Anze Lanisek, który uzyskał 133,5 metra. Drugi był Marius Lindvik z wynikiem 135 metra, a trzeci Robert Johansson, który oddał skok na długość 132 metrów.

Podium nie dla biało-czerwonych

W drugiej, finałowej serii dobry skok oddał Klemens Murańka, który poszybował na odległość 131 metrów, ale zajął jednak 27. miejsce. Na 124. metrze wylądował natomiast Paweł Wąsek, który uplasował się tuż za Murańką.

Daleko, bo na odległość 134,5 metra, skoczył Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął 15. miejsce. Podobną odległość 134 metrów zanotował Kamil Stoch, co dało mu 11. pozycję.

Kolejny, niezwykle dobry skok zanotował Andrzej Stękała. W drugiej serii polski skoczek poszybował na odległość 136,5 metra, co dało mu piąte miejsce.

Wygrał Norweg Marius Lindvik. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzeci był Robert Johansson.

Kibice nie dali za wygraną

Przed Wielką Krokwią zebrali się kibice, którzy postanowili z ulicy wspierać polskich skoczków. Mimo, że na skoczni nie mogło publiczności, a policja wypisywała mandaty za gromadzenie się i brak maseczek, to kibice i tak postanowili wspierać biało-czerwonych różnymi hasłami.

Wyniki

1. Marius Lindvik (Norwegia)        296,5 pkt (135,0 m/145,5 m)

2. Anze Lanisek (Słowenia)          294,2 (133,5/143,5)

3. Robert Johansson (Norwegia)      292,9 (132,0/141,0)

4. Daniel Huber (Austria)           288,9 (132,5/139,0)

5. Andrzej Stękała (Polska)         284,7 (134,0/136,5)

6. Ryoyu Kobayashi (Japonia)        282,4 (132,0/136,5)

7. Yukiya Sato (Japonia)            279,8 (133,0/135,0)

8. Domen Prevc (Słowenia)           279,1 (131,0/134,5)

9. Markus Eisenbichler (Niemcy)     279,1 (129,5/134,5)

10. Daniel-Andre Tande (Norwegia)    278,3 (132,0/134,0)

11. Kamil Stoch (Polska)             276,7 (128,0/134,0)

...

15. Dawid Kubacki (Polska)          272,7 (125,0/134,5)

27. Klemens Murańka (Polska)        256,0 (125,5/131,0)

28. Pawel Wąsek (Polska)            244,9 (125,0/124,0)

33. Jakub Wolny (Polska)            118,7 (123,0)