Paweł Zatorski: Liczymy się z tym, że o punkty będzie bardzo trudno

Wtorek, 15 stycznia (07:13)

Dziś siatkarze ZAKSY Kędzierzy Koźle rozegrają swój trzeci mecz w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Rywalem zespołu z Opolszczyzny będzie włoskie Cucine Lube Civitanova. Spotkanie rozegrane zostanie w Arenie Gliwice, a nie w Kędzierzynie Koźlu. O atmosferze w drużynie przed meczem, a także o samym rywalu z libero reprezentacji Polski i ZAKSY Pawłem Zatorskim rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.

Wojciech Marczyk: Cucine Lube Civitanova to bardzo trudny i wymagający rywal. Można powiedzieć, że gorzej w losowaniu nie mogliście trafić.

Paweł Zatorski: To będzie bardzo trudne spotkanie. Ja ostatnio miałem okazję obserwować powtórkę meczu ligowego z Veroną, gdzie wygrali 3:2. W trudnych warunkach i trudnych momentach pokazali swoją wielkość i myślę, że ta drużyna jest bardzo silna.

Potrzeba wam punktów w Lidze Mistrzów. Zaczęliście świetnie od wygranej z czeskim zespołem Karlovarsko. Później porażka z Modeną - co prawda po świetnej grze, ale za to punktów nie dają.

Wiedzieliśmy, czego spodziewać się po tegorocznej Lidze Mistrzów - szczególnie, kiedy zobaczyliśmy losowanie i dwie drużyny ze światowego topu w naszej grupie. Liczymy się z tym, że o punkty będzie bardzo trudno i właśnie może się zdarzyć tak, że mimo dobrej gry z takim zespołem można przegrać. Mamy nadzieję, że w Gliwicach będzie inaczej.

Jakich błędów musicie się w tym meczu wystrzegać? Czego się u nich najbardziej boicie?

Myślę, że musimy grać cierpliwie w naszym elemencie ataku. Czasami poszanować piłkę, bo po ich zagrywce wiele razy będziemy atakowali z wysokiej piłki i musimy sobie dawać szansę powielać kolejne próby w następnych powtórzeniach.

Teraz Liga Mistrzów a w środę losowanie siatkarskich Mistrzostw Europy. Zastanawiasz się już nad tym. Rozmawiałeś z kolegami - na kogo chcecie trafić, na kogo nie chcecie trafić?

Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym. Nawet nie wiedziałem, że losowanie Mistrzostw Europy będzie miało teraz miejsce. Ostatnio wracaliśmy do tych rozgrywek reprezentacyjnych przez Bal Mistrzów Sportu, a ostatnio w weekend przez Siatkarskie Plusy. A w tej chwili skupiamy się na Lidze Mistrzów i kiedy zostaną ogłoszone wyniki losowania, to będziemy dyskutowali na ten temat.

Autor: Wojciech Marczyk

Opracowanie: Magdalena Partyła

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Z siatkarskich parkietów

Magdalena Partyła

Wojtek Marczyk