Projekt ustawy ws. utworzenia 19. dzielnicy Warszawy - co zaproponował w niedzielę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki - nie jest jeszcze skończony - dowiedział się dziennikarz RMF FM Patryk Michalski. Sztab kandydata - mimo pytań i próśb - wciąż projektu nie opublikował.

Jak ustalił reporter RMF FM, projekt, zaprezentowany kilka dni temu przez Patryka Jakiego, nie zawierał dokładnych informacji, był tylko techniczny.

Najnowszy sondaż CBOS: W wyborach do sejmików PiS deklasuję PO i Nowoczesną

Optymistyczne są dla Zjednoczonej Prawicy wyniki najnowszego - sierpniowego - sondażu, opublikowane właśnie przez CBOS. 35 procent badanych zadeklarowało, że w październikowych wyborach do sejmików wojewódzkich zamierza oddać swój głos na PiS (wraz z Porozumieniem i Solidarną Polską), tylko 18... czytaj więcej

To jest projekt, który nie potrzebuje szczegółów... inaczej powiem: tworzy 19. dzielnicę i daje pewne uprawnienia podatkowe. I to wszystko - wyjaśnia teraz polityk.

Sztab kandydata PiS - w obawie przed krytyką - nie pokazał dotąd treści projektu: dopiero teraz pracuje nad jego rozszerzeniem i uzasadnieniem.

Projekt jest gotowy. Ewentualnie musimy zastanowić się jeszcze, jak szerokie powinno być uzasadnienie, natomiast szkielet projektu jest gotowy - przekonuje Jaki.

W rozmowie z Patrykiem Michalskim deklaruje również, że szkielet projektu - lub cały dokument - zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach.

(e)