W drugiej turze wyborów prezydenckich w Krakowie Platforma Obywatelska poprze Jacka Majchrowskiego - poinformował p.o. sekretarz partii Andrzej Biernat. "Leży nam na sercu, żeby krakowianie potrafili wybrać jak najlepiej, zwłaszcza, że mamy przed sobą perspektywę finansową UE 2014-20, gdzie do wydania są olbrzymie pieniądze" - stwierdził.

Jak podkreślił, przez ostatnie siedem lat PO udowodniła, że potrafi te pieniądze wydawać pragmatycznie, co - jak zaznaczył - "widać na każdym kroku, również w Krakowie".

W związku z czym nasza sugestia dla struktury PO, bez problemu przyjęta za dobrą monetę - żeby poprzeć w drugiej turze pana prezydenta Majchrowskiego, a przede wszystkim namówić krakowian, żeby w jak największej liczbie poszli zagłosować, bo to jest ich wybór i oni będą odpowiedzialni za to, co się będzie przez najbliższe cztery lata w mieście działo. Nie można chować głowy w piasek. Warto pójść i postawić na tego, który według mieszkańców jest najbardziej warty tego, żeby wydawać te olbrzymie unijne pieniądze - powiedział Biernat.

Starający się o wybór na czwartą kadencję prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wygrał pierwszą turę wyborów na prezydenta miasta, uzyskując 39,18 proc. głosów. W drugiej turze zmierzy się z popieranym przez PiS kandydatem prawicy Markiem Lasotą, który otrzymał 26,95 proc. głosów.

(edbie)