Śledczy odkryli nowe dokumenty dotyczące zabójstwa Krzysztofa Olewnika - poinformował wiceszef gdańskiej prokuratury apelacyjnej, prokurator Zbigniew Niemczyk. Powiedział, że jest to około 60 tomów akt operacyjnych policji w Radomiu.

Niemczyk stwierdził, że ustalone dokumenty należące do Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej w Radomiu nie były dotychczas wykorzystywane w sprawie zabójstwa Olewnika i nieprawidłowości w śledztwach w tej sprawie. Dodał, że gdańska prokuratura wystąpiła już do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o wydanie zgody na wykorzystanie akt w śledztwie. Ponieważ są to tajne materiały dotyczące technik operacyjnych policji, czekamy teraz na zgodę ministra - zaznaczył. Prokurator odmówił odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób udało się odnaleźć akta. Powiedział, że istnienie dokumentów ustalili śledczy.

Portal tvp.info, który jako pierwszy poinformował o odnalezionych dokumentach, podał, że akta prawdopodobnie zawierają kluczowe dokumenty w wątku postępowania dotyczącego przekazania okupu porywaczom.

Krzysztof Olewnik, uprowadzony i przetrzymywany przez blisko dwa lata, został zamordowany w 2003 roku.