Załoga Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak przygotowuje się już do kolejnej edycji Rajdu Polski. Ptaszek w tegorocznym cyklu mistrzostw świata ściga się w cyklu WRC2. W rozmowie z RMF FM młody kierowca opowiedział między innymi o swoich przygotowaniach do startu w Mikołajkach, czy też o relacji łączącej go z jego pilotem. Tegoroczny ORLEN 74. Rajd Polski zostanie rozegrany w dniach 29 czerwca – 2 lipca.

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak są jedną z czterech polskich załóg zgłoszonych do 74. Rajdu Polski. Młody kierowca i jego doświadczony pilot na rajdowych trasach ścigają się w tym sezonie Skodą Fabią R5 i właśnie takim samochodem mają rywalizować na mazurskich szutrach. Rywalizacja w klasie WRC2 będzie trudna. Do rajdu zgłosiło się kilkanaście załóg.

To sprinterski rajd i to jest jego największa trudność. Trzeba unikać małych błędów, bo one mocno wpływają na wynik. Na technicznych rajdach można trochę strat odrobić. Tutaj jeden zepsuty zakręt to już problem. Rajd jest tak szybki, że nie ma gdzie odrabiać. Przed Rajdem Polski będę współpracował z psychologiem, by dobrze się do tego przygotować - zapowiada Hubert Ptaszek.

Rajdowiec przyznał też, że dla niego trudniejsze od ścigania jest... gotowanie. Każdy w życiu ma inne wyzwania. Dla jednego ugotować coś, to jest niezły hardcore. Ja już jako 8-latek jeździłem na motorze. Prędkość mam serwowaną od dziecka. Mam to oswojone. A gdybym musiał coś ugotować, to na początku bym się chyba przeżegnał - żartuje Ptaszek.

Tegoroczny ORLEN 74. Rajd Polski zostanie rozegrany w dniach 29 czerwca - 2 lipca. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 1422 kilometrów w tym 23 odcinki specjalne liczące ponad 326 km.

Uroczysty start rajdu nastąpi w czwartek, 29 czerwca o godz. 16:00.

W piątek, 30 czerwca zaplanowano 9 odcinków specjalnych o długości ponad 113 kilometrów, a w sobotę, 1 lipca kolejnych również 9 oesów, ale tym razem liczących blisko 151 km. W niedzielę, 2 lipca ostatnie 4 odcinki (59 km) ORLEN 74. Rajdu Polski w tym kończący rywalizację Power Stage w nowej lokalizacji (OS-23, Paprotki-2) z dodatkowymi punktami (5-4-3-2-1) dla pierwszych pięciu zawodników. Meta rajdu, podobnie jak uroczysty start będzie mieć miejsce w urokliwym centrum Mikołajek o godz. 14:30.

(łł)