Będą negocjacje policyjnych związkowców z ministrem. Ustalany jest termin

Środa, 7 listopada 2018 (11:59)

Trwa ustalanie terminu spotkania związków zawodowych służb mundurowych z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Negocjacje mają doprowadzić do porozumienia w sprawie związkowych postulatów, a jednocześnie mogą zakończyć kryzys, w związku z masowym przechodzeniem funkcjonariuszy na zwolnienia lekarskie. Policjanci z Komendy Głównej przyznają, że sytuacja w policji jest tragiczna.

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, uzgadniane jest rozpoczęcie negocjacji już jutro, w środę. Rozmowy miałyby się odbyć w warszawskim Centrum Dialogu.

Związkowcy mają być reprezentowani przez całą Federację Służb Mundurowych, która na wstępie zaznaczyła, że wciąż nie zgadza się na przedstawiony kilka tygodni temu projekt porozumienia autorstwa MSWiA. Wszystkim zależy na jak najszybszym rozpoczęciu rozmów - usłyszał dziennikarz RMF FM.

Obecnie nawet policjanci z Komendy Głównej mówią, że sytuacja w policji jest tragiczna. Prewencji w całym kraju praktycznie nie ma - mówi jeden z oficerów. Rozmówcy podkreślają, że szczególna mobilizacja policjantów nastąpiła po ostatnich wypowiedziach wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego i byłego szefa resortu Mariusza Błaszczaka, którzy bagatelizowali sytuację i krytykowali funkcjonariuszy.

JAKIE SA POSTULATY POLICJANTÓW? SPRAWDŹ>>>


(ł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Protest policjantów

Krzysztof Zasada