Szczepienia 12+. Michał Dworczyk wyjaśnia wczorajszy przekaz

Środa, 2 czerwca (14:39)

7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko Covid-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat - przekazał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Na wczorajszej konferencji Michał Dworczyk mówił, że od 7 czerwca dzieci w wieku od 12 do 15 lat będą szczepione przeciwko Covid-19. Dziś Dworczyk podczas konferencji został zapytany o rejestrację, bo wciąż rodzice zwracają uwagę na brak skierowań. Właśnie 7 (czerwca) zostaną wystawione e-skierowania - powiedział. Szczepienia będą odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat - dodał.

Nie przewidujemy żadnych zmian, ani trudności, ponieważ już przetrenowaliśmy, mówiąc kolokwialnie, zapisy osób niepełnoletnich w ostatnich tygodniach, kiedy to młodzież w wieku 16-18 lat mogła się rejestrować i szczepić - podkreślił szef KPRM.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko Covid-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pandemia koronawirusa. Szczepienia przeciw Covid-19

Magdalena Partyła