W związku z powodzią nadal zamknięty jest most przez Wisłę w Sandomierzu oraz droga 77 Lipnik-Przemyśl od Sandomierza do granicy województwa świętokrzyskiego. Zamykane są odcinki drogi 79 Warszawa-Sandomierz-Kraków od Sandomierza do granicy z Małopolską.

Rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec powiedziała, że most w Sandomierzu został zamknięty, gdyż jest zarezerwowany dla służb ratunkowych. Zamknięta jest też droga 77 z Sandomierza w kierunku Stalowej Woli.

Drogowcy odradzają kierowcom poruszanie się drogą krajową 79 - tzw. nadwiślanką - Warszawa-Sandomierz-Kraków, ponieważ w związku z zalewaniem lub zagrożeniem zalaniem zamykane są jej poszczególne odcinki od Sandomierza do granic województwa świętokrzyskiego z małopolskim. Zamknięty jest most w Ławach w Małopolsce.

Podróżujący z Warszawy do Krakowa powinni wybierać trasę krajową nr 7, natomiast z Warszawy w kierunku Rzeszowa - drogę nr 9.

Według Justyny Błaszczyk ze świętokrzyskiej policji w czwartek rano droga 79 zamknięta jest na odcinkach Sandomierz-Łoniów, Osiek-Słupia oraz od Nowego Korczyna do granicy z Małopolską. Nieprzejezdna jest droga wojewódzka Sandomierz-Annopol oraz powiatowa Wiślica-Nowy Korczyn.

Według Pawelec pozostałe drogi krajowe są przejezdne, ale kierowcy mogą napotkać lokalne utrudnienia.