Coraz bardziej dramatyczna jest sytuacja na Podbeskidziu, szczególnie w powiecie bielskim. W wielu rejonach trwają ewakuacje. Największą akcję strażacy prowadzą w Czechowicach-Dziedzicach, pomaga im wojsko.

Do ewakuacji wykorzystywany jest między innymi jeden z torów kolejowych, znajdujący się na nasypie. Tą drogą ewakuowani są ludzie i żywy inwentarz z zalewanych gospodarstw. Drugim torem mogą przejeżdżać pociągi, ale składy poruszają się z prędkością 20 kilometrów na godzinę.

Ewakuowani są także mieszkańcy Zabrzega, Dziedzic i Ochodzy w pobliżu rzeki Wisły. Do niektórych gospodarstw można dotrzeć tylko łodzią. Zagrożonych zalaniem jest około 2 tysięcy osób.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Poinformuj o tym, jak zmienia się sytuacja.

Sprawdź aktualizowaną na bieżąco informację "Polska pod wodą - informacje od Was minuta po minucie". Poinformuj nas i innych! Mapa powstała na podstawie informacji nadesłanych przez słuchaczy i internautów RMF FM na Gorącą Linię.