Dzisiaj zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie możliwy grad. Temperatura maksymalna w prawie całym kraju od 18 do 22 st C, tylko na Wybrzeżu, Podhalu i Przedgórzu Sudeckim chłodniej: od 12 st C na Podhalu do 18 st C na Pomorzu.

Europa zachodnia jest w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy niż znad Europy południowo-wschodniej. Polska pozostaje pod wpływem tego niżu, w strefie układu frontów atmosferycznych. Pozostaje w tej samej, dość ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, na północnym wschodzie północno-wschodni. W rejonie burz wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami duże. Na północnym wschodzie rozpogodzenia. Miejscami mgły, głównie na północnym wschodzie i południu kraju. Na zachodzie, w centrum i na południu przelotne opady deszczu, na południu możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 st. C na Wybrzeżu do 12 st. C w centrum i na południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, w rejonie burz porywisty, w porywach do 70 km/h.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmieniła się sytuacja od wczoraj.

Sprawdź aktualizowaną na bieżąco informację "Polska pod wodą - informacje od Was minuta po minucie". Poinformuj nas i innych! Mapa powstała na podstawie informacji nadesłanych przez słuchaczy i internautów RMF FM na Gorącą Linię.


Pokaż Polska pod wodą. Powódź maj 2010 na większej mapie