O 8.00 otwarto śluzy i rozpoczęto zalewanie polderu Lipki niedaleko Oławy. Wszystko po to, by nie doszło do niebezpiecznego spiętrzenia wody we Wrocławiu. Mieszkańcy zalewanego terenu nie chcą się jednak ewakuować.

Mieszkańcy dwóch podwrocławskich wiosek Stary Otok i Stary Górnik twierdzą, że boją się o swój dobytek. Przez całą noc zamiast pakować rzeczy napełniali worki piaskiem i układali wokół domów położonych w niższych częściach wsi.

Jak mówią przeciwnicy ewakuacji, woda zagraża obu miejscowością nie po raz pierwszy. Ostatnio śluzy na polderze otwarto cztery lata temu. Wtedy woda, choć podeszła pod gospodarstwa, nie wyrządziła większych szkód. Dlatego, jak usłyszał reporter RMF FM , mieszkańcy z decyzją o opuszczeniu domów będą zwlekać do ostatniej chwili.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmieniła się sytuacja od wczoraj.

Sprawdź aktualizowaną na bieżąco informację "Polska pod wodą - informacje od Was minuta po minucie". Poinformuj nas i innych! Mapa powstała na podstawie informacji nadesłanych przez słuchaczy i internautów RMF FM na Gorącą Linię.


Pokaż Powódź 2010 - 18 V 2010 na większej mapie