Do godziny 8 rano drogą elektroniczną wpłynęło do urzędów skarbowych 922 038 deklaracji podatkowych - poinformowało Ministerstwo Finansów na stronie internetowej. Deklaracje można składać jeszcze dzisiaj do północy.

Resort finansów przypomina, że podatek można rozliczać do końca kwietnia. Jednak w tym roku, ze względu na to, że ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, rozliczyć się można do 2 maja. W związku z tym pracownicy urzędów skarbowych w całym kraju będą pracować dłużej dla wszystkich, którzy osobiście chcą złożyć swoją deklarację podatkową.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

Ministerstwo informuje, że utworzyło kanał resortu finansów na portalu YouTube, gdzie znajduje się m.in. poradnik "PIT przez formularz interaktywny" z opisem, jak złożyć zeznanie on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Filmy instruktażowe są również dostępne na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.

Dodatkowo na specjalnej stronie informacyjnej akcji www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl można znaleźć aplikację, za pomocą której można zadawać pytania na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów oraz wymieniać się wiedzą z innymi internautami.