UTK chwali kolej, pasażerowie nie są już takimi optymistami

Wtorek, 15 listopada 2011 (14:18)

Zaledwie kilkadziesiąt pociągów podczas ostatniego, przedłużonego weekendu sprawdzili kontrolerzy Urzędu Transportu Kolejowego. Być może dlatego, poza kilkoma zamkniętymi, lub brudnymi toaletami oraz nieprzyjemnym zapachem stwierdzili, że jakość usług na kolei poprawiła się.

Z przeprowadzonej kontroli UTK wynika, że tłok w pociągach i "obłożenie" na poziomie 140 procent stwierdzono tylko w czwartek. Poza tym wagony były brudne, ale "tylko" z zewnątrz. Część toalet była albo zamknięta, albo kontrolerzy stwierdzili "drażniący, nieprzyjemny zapach".

Inspektorzy zauważyli też, że jeden skład, który był brudny tydzień temu, został doczyszczony. Wniosek z kontroli jest taki, że generalnie, jakość usług na kolei się poprawia.

Jest masakra totalna, jeśli chodzi o miejsca. Staram się unikać toalet w pociągach. Nie wiem jak oni te pociągi sprawdzali. Trafili akurat na czyste i tam, gdzie są miejsca - odpowiadają pasażerowie z którymi rozmawiał reporter RMF FM.

Na 5000 pociągów uruchamianych każdego dnia, kontrolerzy UTK sprawdzili zaledwie kilkadziesiąt. Niestety, niedofinansowany urząd dysponuje zaledwie kilkudziesięcioma kontrolerami.

Wsiadając do pociągu pamiętaj o Gorącej Linii RMF FM!

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Porażki Kolei Polskich

Paweł Świąder