Przejazd z Krakowa do Warszawy wydłuży się o 40 minut. PKP tłumaczy, że szybciej nie można, bo trwają remonty torowisk. Od wtorku kolej zmienia rozkłady jazdy. Do tej pory według danych PKP, skład z Krakowa do stolicy jechał około 2 godzin i 40 minut. Od wtorku pokonanie tego samego odcinka zajmie 3 godziny i 20 minut.

Nie zmieni się jedynie cena biletu. Nie wpływa to na zmiany w tej dziedzinie - usłyszał reporter RMF FM Maciej Grzyb od Małgorzaty Sitkowskiej, rzecznik PKP Intercity.

Kolej nie obniżając ceny za dłuższy przejazd wychodzi widocznie z założenia, że skoro pasażer więcej czasu spędzi w pociągu, to zapewne bardziej zużyje fotel i zostawi więcej śmieci, a PKP będzie potrzebowało więcej energii na ogrzanie wagonów.

Na trasie Warszawa - Łódź będzie aż o dwanaście pociągów mniej. Z powodu wymiany torów wydłuży się także się podróż. Inaczej będą też jeździły pociągi podmiejskie. Dwa z nich zostaną zupełnie zlikwidowane.

Wsiadając we wtorek do pociągu pamiętaj o Gorącej Linii RMF FM!

Informując nas o opóźnieniach, zakłóceniach w ruchu pociągów, niespodziewanych pomysłach kolejarzy, możesz ostrzec innych podróżnych, dzięki czemu im być może uda się uniknąć tego, czego doświadczyłeś Ty.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.