"Dziękuję, że tak mocno trzymaliście kciuki mocno za nas, byliście całym sercem z nami. Kibicowaliście nam i to się czuło! Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie" - tak Joanna Kulig zwróciła się do fanów zaraz po ogłoszeniu trzech nominacji do Oscara dla filmu "Zimna wojna". Aktorka zamieściła na Instagramie nagranie z gratulacjami i podziękowaniami.

W Los Angeles jeszcze ciemno. Trzy nominacje dla "Zimnej wojny". Paweł (Pawlikowski - przyp. red.) gratuluję! Łukasz (Żal - przyp. red.) gratuluję - podkreśliła Kulig. 

"Zimna wojna" uzyskała trzy nominacje do Oscara - dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za najlepszą reżyserię i za zdjęcia. 

"Zimna wojna" nominowana do Oscara. W trzech kategoriach!

Wielki sukces "Zimnej wojny" w reż. Pawła Pawlikowskiego! Film jest nominowany do Oscara w trzech kategoriach. Obraz ma szansę na statuetki w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", "najlepszy reżyser" i "najlepsze zdjęcia". Laureatów Nagród... czytaj więcej

O Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa nie powalczy Joanna Kulig, wymieniana wśród faworytek do nominowanych do tegorocznej Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktorka wcieliła się w "Zimnej wojnie" w Zulę - młodą dziewczynę, szukającą szczęścia w powstającym zespole ludowym Mazurek.

"Zimna wojna" to polsko-brytyjsko-francuski melodramat o miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale też nie potrafią być razem. Okrzykiwany arcydziełem obraz został wcześniej doceniony także m.in. w Cannes za reżyserię oraz pięcioma nagrodami.

Laureatów Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy 24 lutego. W tym roku Oscary zostaną przyznane po raz 91.

Opracowanie: