Sprawdź, jak zostać jurorem Off Plus Camery!

Środa, 2 kwietnia 2014 (11:48)

Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać prace do konkursu, w którym do wygrania są miejsca w jury młodzieżowym krakowskiego festiwalu Off Plus Camera. Wystarczy przygotować recenzję lub wideorecenzję dowolnego filmu i opublikować ją na stronie skrytykuj.pl

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej "Skrytykuj" jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Akcja ma promować świadomą dyskusję o kinie wśród młodych ludzi.

Tak jak w szkole nie uczymy tylko połowy alfabetu, tak nie powinniśmy traktować po macoszemu filmu, bo wtedy pozwalamy na taki wizualny półanalfabetyzm - ocenia Ambasador kampanii, doktor Jacek Wasilewski z Instytutu Dziennikarstwa UW.

Nagrody dla najlepszych recenzentów to nie tylko członkostwo w młodzieżowym jury Off Plus Camery. Co tydzień autorzy 3 najlepszych prac nagradzani są książkami i filmami DVD. Młodzi kinomani mogą też tworzyć własne memy i rozsyłać je znajomym oraz zamieszczać  w serwisach społecznościowych. 10 najbardziej popularnych memów jest codziennie nagradzanych kodami dostępu do serwisu IPLEX. 

Siódma edycja festiwalu Off Plus Camera rusza w Krakowie już 2 maja.

(mn)