Pierwszy weekend Off Plus Camera za nami. Ale to dopiero początek festiwalowych atrakcji! Co dziś w programie?

Czwartego dnia festiwalu, organizatorzy polecają uwadze spotkanie z z wdową po Stanley'u Kubricku - Christiane Kubrick, które odbędzie się w księgarni Matras (Rynek Główny 23) o godzinie 18. W tym samym czasie w Centrum Festiwalowym będzie miał miejsce wykład "Byłam queerowym dzieckiem i wy też nim byliście: dorastamy na opak", towarzyszący sekcji "Dorastając na opak". Poprowadzi go Kathryn Bond Stockton. Nie zapomnijcie też o "Dachowaniu w Krakowie", czyli codziennych wieczornych pokazach "pod gołym niebem". Przypominamy, że we wszystkich restauracjach i klubach partnerskich Off Plus Camera obowiązuje 10 proc. zniżki po okazaniu akredytacji. Pełna lista tych miejsc dostępna jest na www.offpluscamera.com

Off Camera Pro Industry

Ruszył program Off Camera Pro Industry. To cykl wydarzeń branżowych skierowany do profesjonalistów, realizowany podczas festiwalu Off Plus Camera. Wśród nich 12 warsztatów, spotkania z cyklu Camera On oraz kreatywne spotkania i dyskusje o świecie filmu. Wstęp dla posiadaczy akredytacji INDUSTRY po wypełnieniu formularza na stronie www.offcamera-proindustry.com. Osoby nieposiadające akredytacji mogą kupić bilet wstępu na pojedynczy dzień warsztatowy w cenie 25 złotych. Wydarzenia odbywają się w Centrum Festiwalowym w Kinie pod Baranami i w większości prowadzone są w języku angielskim. Szczegółowy program znaleźć można na stronie internetowej.

Polecamy na dziś

Na kolejny dzień festiwalu Off Plus Camera organizatorzy przygotowali trzy filmowe podpowiedzi.

O godzinie 18 w Kinie pod Baranami rozpocznie się projekcja wyświetlanego w ramach sekcji "Amerykańscy niezależni" filmu "Willow Creek". Po seansie z publicznością spotka się reżyser Bobcat Goldthwait. Dziś w Krakowie gościł będzie także znakomity polski twórca Lech Majewski, który odpowie na pytania widzów po seansie "Psiego pola". Projekcja rozpoczyna się o godzinie 20 w Kinie pod Baranami. O 21 w kinie Kijów.Centrum z kolei organizatorzy zapraszają na znakomity film Oliviera Assayasa "Something in the Air", wyświetlany w ramach "Nadrabiania zaległości". Do zobaczenia w kinie!   

(mal)