Jak nowe media wpływają na rozwój dziennikarstwa kulturalnego? To jeden z tematów debaty „Krytyka filmowa w dobie nowych technologii”, która odbędzie się w ramach festiwalu Off Plus Camera. Wezmą w nim udział m.in. krytycy z "The Village Voice”, "Moviemaker” i "The Wall Street Journal”.

Dyskusję o wyzwaniach stojących przed krytykami filmowymi w czasach blogów i mediów społecznościowych poprowadzi Aaron Hillis, współpracownik  "The Village Voice" i "Moviemaker" . W gronie panelistów znaleźli się Miriar Bale ("NY Times"), Steve Dollar ("The Wall Street Journal"), Mark Adams ("Screen International" and "The Sunday Mirror") i Krzysztof Kwiatkowski ("Wprost").

Eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat wymagań rynku i jego konsumentów. Będą się zastanawiać, czy wszechobecność blogów krytyczno-filmowych wpływa na obniżenie poziomu oferowanej krytyki i czy “natychmiastowość" reakcji i opinii wymuszana przez krytyków w związku z narzędziami takimi jak Twitter nie odbija się negatywnie na procesie odbioru kina. Na te i inne pytania odpowiedzą już 8 maja o 19:00 w krakowskim Kinie Mikro.

Więcej informacji o projekcie Off Camera Pro Industry i zgłoszeniach można znaleźć TUTAJ.

(mn)