Kino w odcinkach wraca w tym roku na Netia Off Camera. Już po raz drugi częścią Festiwalu będzie cykl specjalnych wydarzeń poświęconych serialom – CANAL+ SerialCon. Perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową.

Już po raz drugi częścią Festiwalu będzie cykl specjalnych wydarzeń poświęconych serialom – CANAL+ SerialCon /Ewelina Drewniany /Materiały prasowe

W pierwszych trzech dniach maja wielbicieli seriali czeka szereg interesujących prelekcji, dyskusji panelowych i wykładów przygotowanych przez fanów seriali, krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów.  O pracy nad serialami opowiedzą  ich twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą - aktorzy - jak i ci sterujący serialowym światem zza kamery: scenarzyści, reżyserzy i producenci.

CANAL+ SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych i kultowych tytułach, to także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali oraz o ich ewolucji (np. procedurale, telewizyjne antologie, kreskówki). Paneliści przyjrzą się serialom z różnych czasów i kręgów kulturowych, koncentrując się na teoriach, trendach i nowych zjawiskach w branży.  Szczególne miejsce w programie zajmą polskie seriale, a także "Utopie, dystopie i wizje przyszłości" oraz "Nostalgia i kultowe seriale". Zastanowimy się również, kim jest współczesny bohater serialowy. Udział w tegorocznej edycji potwierdzili już realizatorzy seriali "BELFER" i "Belle Epoque". Nie zabraknie blogerów - Pulpozaur, Zwierz Popkulturalny czy Mysza Movie.

Hity w programie

SerialCon to najstarsze w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie serialom. Od początku ma charakter międzynarodowy. Również w tym roku pojawią się zagraniczni goście - podkreśla Katarzyna Bajka, koordynatorka wydarzenia.

Atrakcją tegorocznej edycji będą nocne maratony serialowe, na które zaprasza CANAL+. W programie:

·  Serial kryminalny "BELFER" (w roli głównej Maciej Stuhr)

· "Wersal. Prawo krwi", sezon 2. Kontynuacja francuskiej superprodukcji. Pokaz przedpremierowy. Premiera na CANAL+: 18 maja.

Więcej informacji o systemie akredytacji i wejściówkach pojawi się w drugiej połowie kwietnia na stronie festiwalu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Wszystkie wydarzenia w ramach CANAL+ SerialCon odbędą się w kompleksie MOS/Arteteka WBP/ Pauza in Garden oraz w Centrum Kinowym ARS. 

Na Festiwal Netia Off Camera zapraszamy od 28 kwietnia do 7 maja.   

(mn)