Fin Jari-Matti Latvala dominuje na trasach odcinków specjalnych Rajdu Meksyku, trzeciej rundy samochodowych mistrzostw świata. Po 19 próbach, z których wygrał 11, wyprzedza trzykrotnego mistrza świata Francuza Sebastiena Ogiera o 1.35,7.

Rajdowe MŚ - Latvala umocnił się na prowadzeniu, Ptaszek - jedenasty /Ulises Ruiz Basurto /PAP/EPA

Za kierowcami teamu Volkswagena plasuje się Hiszpan Dani Sordo (Hyundai i20), ze stratą 2.40,4, a jedyna polska załoga - Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (Peugeot 208 T16 R5) - zajmuje w klasyfikacji WRC-2 drugą pozycję, a w generalnej jest 11. ze strata 31.39,6.

Ogier, który trzykrotnie z rzędu zwyciężył w Meksyku i po raz setny w karierze uczestniczy w rajdzie MŚ, przyznał po zakończeniu sobotniej rywalizacji, że nie jest w stanie jechać tak szybko jak Latvala.

Mówiąc szczerze, nie patrzę już przed siebie, a raczej oglądam się do tyłu - powiedział, dając do zrozumienia, że nie ma wielkich nadziei na wyprzedzenie Fina i skupia się na obronie drugiej pozycji.

W niedzielę w programie imprezy jest spektakularna próba sportowa. To Guanajuato - najdłuższy, liczący 80 km, odcinek specjalny w tegorocznym kalendarzu mistrzostw świata. Start pierwszej załogi o 8.03 czasu miejscowego (godz. 15.03 w Polsce).