Rajd Włoch: Kubica utrzymuje wysoką pozycję

Sobota, 7 czerwca 2014 (13:53)

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) i jego pilot Maciej Szczepaniak zajmują piąte miejsce po pierwszej dzisiejszej pętli Rajdu Włoch na Sardynii, który jest szóstą rundą samochodowych mistrzostw świata. Prowadzi Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

Sonik przed Rajdem Sardynii: Czeka nas nie lada przeprawa

"Będziemy zmagać się z odcinkami nieprzystosowanymi do jazdy quadem, ale jestem już na to przygotowany. Włosi, wytyczając trasę, zawsze myślą tylko o motocyklistach, więc czeka nas nie lada przeprawa" - mówi najlepszy polski quadowiec Rafał Sonik tuż przed startem prestiżowego Sardegna... czytaj więcej

W programie są dzisiaj cztery odcinki specjalne, w tym dwukrotnie przejeżdżany bardzo trudny 59-kilometrowy Monte Lerno. Na tym długim dystansie rano najszybszy był broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który dzięki temu do niespełna 18 sekund zmniejszył stratę do Latvali w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Mads Ostberg (Citroen DS3 WRC), ale jego strata do Fina wynosi już 1.10,8.

Kubica był szósty na pierwszym dzisiejszym OS-ie i piąty na odcinku Monte Lerno. Do Latvali traci 2.21,4, a do czwartego w generalce Norwega Andreasa Mikkelsena (VW Polo WRC) - 1.01,2.

Uczestnikom rajdu pozostało do przejechania jeszcze sześć OS-ów - dwa dzisiaj i cztery w niedzielę.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: RMF 4RACING Team