Rajd Polski: Kubica szósty, Ogier liderem po pierwszym etapie

Piątek, 3 lipca 2015 (20:17)

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) plasuje się na szóstej pozycji po piątkowym etapie 72. Rajdu Polski, siódmej rundzie samochodowych mistrzostw świata. Liderem jest Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC). Broniący tytułu Ogier wyprzedza o 2,1 s Norwega Andreasa Mikkelsena i o 10,8 s Fina Jari-Matti Latvalę (obaj VW Polo WRC). W klasyfikacji generalnej szósty Kubica traci do Ogiera 37,4 s.

Robert Kubica bardzo dobrze pojechał cztery piątkowe, popołudniowe odcinki specjalne. Na dwóch miał drugie czasy, raz był piąty, raz siódmy.

To był dla mnie udany dzień, nie było większych błędów, stąd szóste miejsce. Trudno było znaleźć dobre tempo, ale chyba się w końcu udało - powiedział na mecie zadowolony krakowianin.

Ostatnią piątkową próbę, superoes na torze Mikołajki niespodziewanie wygrał Czech Martin Prokop (Ford Fiesta WRC), Kubica był od niego wolniejszy tylko o 0,3 s. Trzecie miejsce, to także ogromna niespodzianka zajął Szwed Pontus Tidemand jadący Skodą Fabią R5. To auto w klasie WRC-2, słabsze od WRC.

Tidemand uzyskał czas gorszy od Prokopa o 1,6 s. To zasługa opon, które nie były tak zniszczone, jak u innych kierowców, którzy przypomnijmy, w piątek przez cały dzień nie mogli korzystać z serwisu.

Lider po pierwszych piątkowych odcinkach Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC) miał problemy na torze w Mikołajkach, stracił do Prokopa kilka sekund i w klasyfikacji generalnej jest aktualnie na czwartej pozycji ze stratą 16,7 do mistrza świata.

W sobotę w programie rajdu jest także osiem odcinków specjalnych, najdłuższy Paprotki ma 23,1 km. Na koniec dnia kolejna próba na torze Mikołajki, gdzie kierowcy ścigają się parami.

Wyniki po 9. odcinkach specjalnych:

1.     Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) 1:17.42,5

2.     Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC) strata 2,1 s

3.     Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC) 10,8

4.     Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta WRC) 16,7

5.     Hayden Paddon (Nowa Zelandia/Hyundai I20 WRC) 35,9

6.     Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC) 37,4

7.     Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC) 41,3

8.     Kris Meeke (W. Brytania/Citroen DS3 WRC) 1.07,1

 (j.)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: RMF 4RACING Team