Kubica pojedzie w WRC. "Zasłużył na to"

Wtorek, 15 października 2013 (13:50)

Robert Kubica potwierdził, że w listopadowym Rajdzie Wielkiej Brytanii, który będzie trzynastą i ostatnią eliminacją mistrzostw świata, wystartuje w klasie WRC. Dotychczas ścigał się oczko niżej. Podkreśla, że ten start będzie dla niego wielkim wyzwaniem.

Ogier wygrywa Rajd Francji, Kubica najlepszy w WRC 2

Robert Kubica wygrał Rajd Francji w kategorii WRC-2. Dzięki temu wrócił na fotel lidera swojej klasy w mistrzostwach świata. W klasyfikacji generalnej zwyciężył mistrz świata Francuz Sebastien Ogier. czytaj więcej

Kubica pojedzie w Walii Citroenem DS3 wypożyczonym przez Khalida al-Qassimiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i będzie reprezentował Abu Dhabi Citroen Total World Rally Team.

Ten gościnny występ w zespole fabrycznym jest dla mnie świetną sprawą. Udział w Rajdzie Wielkiej Brytanii nie był częścią mojego planu startów w tym sezonie, więc tym bardziej się cieszę, że będę mógł zdobyć kolejne cenne doświadczenia - napisał kierowca na Facebooku.

Szansa na zaprezentowanie się w najwyższej klasie to dla Kubicy, który pierwszy rok startuje w rajdowych mistrzostwach świata, nagroda za jego postawę w WRC-2. Polak wygrał dotąd cztery z sześciu rund i jest liderem klasyfikacji generalnej w tej kategorii. Zwycięstwo zapewnić sobie może podczas odbywającego się pod koniec października Rajdu Hiszpanii. Tak nadzwyczajna jazda jest godna zaufania - ocenił al-Qassimi.

Szef Citroen Racing Yves Matton przyznał, że z polskim kierowcą ustalono, że przejdzie do wyższej klasy, jeśli wygra rywalizację w WRC-2. Nawet jeśli nie uda mu się tego dokonać w Hiszpanii, to zdecydowanie można mówić o jego sukcesie w tym roku. Zasłużył na to, by w Wielkiej Brytanii spróbować szczęścia w WRC - zaznaczył.

Walijski rajd odbędzie się w dniach 14-17 listopada.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: RMF 4RACING Team

RMF24-PAP