Trener reprezentacji Holandii Bert van Marwijk dyscyplinuje zespół przed ćwierćfinałem mistrzostw świata z Brazylią. Na zwołanej naradzie stwierdził, że nie będzie tolerował żadnych niesubordynacji. Nawiązał tym samym do zachowania Robina van Persiego.

Van Persie schodząc z boiska w 80. minucie meczu ze Słowacją, przy prowadzeniu Holandii 1:0, rzucił w stronę ławki trenerskiej, że powinien być zmieniony raczej Wesley Sneijder, a nie on. Sneijder cztery minuty później zdobył drugiego gola dla pomarańczowych. Szkoleniowca Holandii zdenerwowało nie tylko zachowanie napastnika Arsenalu, ale fakt, że informacja o zdarzeniu znalazła się we wtorkowych mediach holenderskich.

Nigdy nie zaakceptuję jakichkolwiek zachowań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zespół przed następnymi ważnymi spotkaniami. Rozmawiałem z Robinem i Wesleyem, a potem zwołałem naradę zespołu. Nie lubię, by problemy pozostawały nierozwiązane. Wyjaśniliśmy wszystko - powiedział trener. Przyznał też, że uwagi van Persiego nie słyszał, bo słowa zawodnika zagłuszyły dźwięki wuwuzeli.

Holendrzy po zwycięstwie w RPA nad Słowacją 2:1 awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata. Ich rywalem będzie w piątek Brazylia.