Jose Mourinho, trener Manchesteru United, jest na czas mistrzostw świata w Rosji ekspertem telewizji Russia Today. Słynny Portugalczyk zabawił się w proroka i przedstawił swoje przewidywania na rozstrzygnięcia w fazie grupowej. Według jego wizji Polska zajmie drugie miejsce w grupie H i w 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą grupy G, czyli Anglią.

Mourinho przyznał, że nie jest łatwo przewidzieć końcowy układ w grupach.  Nie chcę być emocjonalny, ale muszę… Chciałbym z jednej strony, żeby moi piłkarze wygrali, ale też chciałbym, żeby mieli wakacje, więc to będzie ciężkie - tłumaczył z przymrużeniem oka.

Zdaniem słynnego portugalskiego szkoleniowca Anglia wygra zmagania w grupie G przed Belgią. A to oznacza, że w scenariuszu Mourinho w 1/8 finału Anglicy zmierzą się z Polakami, bo "Biało-Czerwoni" w grupie H przegrają walkę o pierwszej miejsce z Senegalem. "Mou" ocenił, że to "wyrównana grupa".

55-letni trener sądzi, że jego rodacy, którzy dwa lata temu wygrali Euro 2016, eliminując po drodze Polskę w ćwierćfinale, zajmą drugie miejsce w grupie B za Hiszpanią. Mourinho "nie miał litości" dla swojego podopiecznego z Manchesteru United Serba Nemanji Maticia.

Matić musi odpocząć na wakacjach, więc Szwajcaria będzie druga. Przepraszam Nemanja, ale potrzebujesz wakacji - żartował Jose Mourinho, którego pełne zestawienie wygląda tak:

Grupa A:
1. Urugwaj
2. Rosja
3. Egipt
4. Arabia Saudyjska

Grupa B:
1. Hiszpania
2. Portugalia
3. Maroko
4. Iran

Grupa C:
1. Francja
2. Australia
3. Peru
4. Dania

Grupa D:
1. Argentyna
2. Nigeria
3. Islandia
4. Chorwacja

Grupa E:
1. Brazylia
2. Szwajcaria
3. Serbia
4. Kostaryka

Grupa F:
1. Niemcy
2. Meksyk
3. Szwecja
4. Kore Południowa

Grupa G:
1. Anglia
2. Belgia
3. Panama
4. Tunezja

Grupa H:
1. Senegal
2. POLSKA
3. Kolumbia
4. Japonia

(kip)