Mundial 2014: Feta i zamieszki w Montevideo. Zatrzymano 30 osób

Środa, 25 czerwca 2014 (10:14)

Trzydzieści osób zostało aresztowanych w Montevideo po zamieszkach po wczorajszym meczu Urugwaju w piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Zespół Oscara Tabareza pokonał Włochy 1:0 i awansował do fazy pucharowej.

Mundial 2014: Włochy za burtą!

Włosi przegrali z Urugwajem 0:1 i pożegnali się z mistrzostwami w Brazylii. "Azzurrim" do awansu wystarczał remis, ale nie zdołali utrzymać bezbramkowego rezultatu do ostatniego gwizdka. W 81. minucie dość szczęśliwie piłkę do siatki skierował plecami Diego Godin, po dośrodkowaniu z... czytaj więcej

W czasie meczu miasto było jakby wymarłe. Zamknięto wiele sklepów, szkół czy zakładów pracy. Natomiast po końcowym gwizdku sędziego w stolicy Urugwaju ponad 10 tysięcy kibiców zebrało się w okolicy ratusza, aby świętować zwycięstwo.

Fiesta nie przebiegła jednak spokojnie. Grupa kibiców zaatakowała kamieniami i butelkami policjantów. Dwóch funkcjonariuszy odniosło obrażenia.

O awans do ćwierćfinału Urugwaj zagra w sobotę w Rio de Janeiro z Kolumbią. Włosi po wczorajszej porażce pożegnali się natomiast z mistrzostwami. "Azzurrim", by grać dalej, wystarczyłby remis, ale nie zdołali go utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego.

(MRod)

Artykuł pochodzi z kategorii: Mundial 2014

RMF24-PAP