Zaskakujące rozstrzygnięcie w grupie D mundialu. Na zakończenie rozgrywek grupowych Australia pokonała 1:0 Danię i z sześcioma punktami zajęła drugie miejsce za Francją. Obie ekipy wywalczyły awans.

Francuzi lub Australijczycy będą rywalami Polaków w 1/8 finału, jeśli Biało-Czerwoni wywalczą awans z grupy.

W drugim środowym meczu Francja niespodziewanie przegrała 0:1 z Tunezją, ale zachowała pierwsze miejsce.

Duńczycy, którzy musieli wygrać środowy mecz, by wyjść z grupy, od początku przystąpili do ataku. W 12. minucie groźny strzał z pola karnego Mathiasa Jensena obronił australijski bramkarz, Mathew Ryan.

W pierwszym fragmencie gry Australijczycy z rzadka przedzierali się w pole karne ekipy duńskiej, ale też nie dali się zepchnąć do głębokiej defensywy. Do przerwy 0-0.

Po godzinie gry Australijczycy objęli prowadzenie. Kapitalną kontrę zakończył indywidualnym rajdem od połowy i precyzyjnym strzałem przy słupku Mathew Leckie.

Jak się okazało, był to gol na wagę awansu Australii do fazy pucharowej mundialu - po raz drugi w historii. Dania, która imponowała w eliminacjach, w finałach MŚ zdobyła zaledwie punkt i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Bramka: 1:0 Mathew Leckie (60).

Żółta kartka - Australia: Aziz Behich, Milos Degenek. Dania: Robert Skov.

Sędzia: Mustapha Ghorbal (Algieria). Widzów 41 232.

Australia: Mathew Ryan - Milos Degenek, Harry Souttar, Kye Rowles, Aziz Behich - Mathew Leckie (89. Ajdin Hrustic), Jackson Irvine, Aaron Mooy, Craig Goodwin (46. Keanu Baccus) - Mitchell Duke (82. Jamie Maclaren), Riley McGree (74. Bailey Wright).

Dania: Kasper Schmeichel - Rasmus Kristensen (46. Alexander Bah), Joachim Andersen, Andreas Christensen, Joakim Maehle (70. Andreas Cornelius) - Andreas Skov  Olsen (70. Robert Skov), Pierre-Emile Hojbjerg, Christian Eriksen, Mathias Jensen (59. Mikkel Damsgaard), Jesper Lindstroem - Martin Braithwaite (59. Kasper Dolberg).