Holandia zremisowała 1:1 z Ekwadorem w meczu grupy A mundialu w Katarze. Obie ekipy mają po cztery punkty i identyczny bilans bramkowy. Trzy punkty ma Senegal, który wygrał dziś z Katarem.

"Pomarańczowi" rozpoczęli mecz z impetem. Już w szóstej minucie kapitalnym uderzeniem z kilkunastu metrów bramkę zdobył Cody Gakpo.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłka wpadła do bramki Holandii, ale sędzia nie uznał gola, gdyż jeden z piłkarzy był na spalonym.

Piłkarze Ekwadoru wyrównali w 49. minucie. Enner Valencia z bliska skierował piłkę do bramki Holendrów, strzelając swojego trzeciego gola na mundialu w Katarze. Chwilę później, po potężnym uderzeniu Gonzalo Platy, "Pomarańczowych" uratowała poprzeczka.

W pierwszym piątkowym meczu tej grupy Katar przegrał 1:3 z Senegalem.

Holandia - Ekwador 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Cody Gakpo (6.), 1:1 Enner Valencia (49.)

Sędzia: Mustapha Ghorbal (Algieria). Widzów: 44 833.

Holandia: Andries Noppert - Denzel Dumfries, Jurrien Timber, Virgil van Dijk, Nathan Ake, Daley Blind - Teun Koopmeiners (80. Marten de Roon), Frenkie de Jong, Davy Klaassen (69. Steven Berghuis) - Cody Gakpo (79. Wout Weghorst), Steven Bergwijn (46. Memphis Depay).

Ekwador: Hernan Galindez - Angelo Preciado, Jackson Porozo, Felix Torres, Piero Hincapie, Pervis Estupinan - Gonzalo Plata (90. Romario Ibarra), Jhegson Mendez, Moises Caicedo, Michael Estrada (74. Jeremy Sarmiento) - Enner Valencia (90. Kevin Rodriguez).