Matura 2016. Matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Czwartek, 5 maja 2016 (14:00)

Bardzo łatwa matura - mówili zgodnie po wyjściu z egzaminu maturzyści z liceum w Węgorzewie w województwie warmińsko-mazurskim. Maturę z matematyki na poziomie podstawowym pisało w czwartek blisko 350 tysięcy abiturientów. Egzamin ten jest bowiem obowiązkowy. Na RMF24 publikujemy arkusze zadań wraz z propozycją rozwiązań.

Jak robiłem maturę z poprzednich lat to wydawała się trochę trudniejsza, niż ta w tym roku. Myślę, że będzie dobry wynik - usłyszał nasz reporter od jednego z uczniów z liceum w Węgorzewie. Było trochę geometrii, ale w ogóle nie było analitycznej - dodawała jego koleżanka. Do rozwiązania było równanie wielomianowe i nierówność kwadratowa oraz - tradycyjnie - rachunek prawdopodobieństwa.

ARKUSZE ZDAŃ Z MATEMATYKI. POZIOM PODSTAWOWY FORMUŁA OD 2015 - KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

ARKUSZE ZDAŃ Z MATEMATYKI. POZIOM PODSTAWOWY FORMUŁA DO 2014 - KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

Matura z matematyki to jeden z obowiązkowych egzaminów, do jakich musi podejść każdy maturzysta. Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym uczniowie mogą zdobyć 50 punktów. Aby zaliczyć egzamin potrzeba 30% punktów.

Dziś maturzyści zdają egzamin z matematyki na poziomie podstawowym - na rozszerzonym - cztery dni później.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Jak oceniasz tegoroczna maturę z matematyki?

  • 39%
  • 34%
  • 27%
głosów: 15259

Poniżej na bieżąco publikujemy propozycję rozwiązań z matematyki przygotowane przez nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Można je także przejrzeć w formie galerii zdjęć:Zadania otwarte: 

(MKam, PB)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Matura 2016