Matura 2016: Biologia, poziom podstawowy. Arkusz i odpowiedzi

Środa, 11 maja 2016 (15:16)

Biologia - poziom podstawowy poniżej publikujemy arkusz oraz proponowane rozwiązania. Maturę z biologii na poziomie podstawowym zdawali wyłącznie abiturienci z wcześniejszych roczników. Według nowych zasad, tegoroczni absolwenci techników i liceów zdają na maturze przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Podstawowa matura z biologii trwała 120 minut.


Matura 2016: Biologia - poziom podstawowy - TUTAJ POBIERZ ARKUSZ CKE

Matury 2016 rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w środę (4 maja). Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja, natomiast egzaminy ustne zakończą się 3 dni później 27 maja. Dla absolwentów, którzy z ważnych przyczyn lub z powodu choroby, nie mogli przystąpić do egzaminów w maju, wyznaczono dodatkowe terminy w dniach od 1 do 17 czerwca. Arkusze z dotychczas przeprowadzonych egzaminów wraz z proponowanymi odpowiedziami publikowaliśmy w naszym raporcie specjalnym 

Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik z egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służyć ma tylko przy rekrutacji na studia.

PONIŻEJ PROPOZYCJE ODPOWIEDZI PRZYGOTOWANE PRZEZ EKSPERTA PORTALU INTERIA.PL


TUTAJ ZNAJDZIECIE PROPOZYCJE ROZWIĄZYWAŃ Z DOTYCHCZASOWYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH

MATURA 2016: JĘZYK ANGIELKI - POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: JĘZYK ANGIELSKI - POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: MATEMATYKA - POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: JĘZYK POLSKI - POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: WOS - POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: BIOLOGIA - POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]MATURA 2016: BIOLOGIA - POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI](MKam)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Matura 2016