To kolejny, trzeci już dzień maturalnych zmagań. Po egzaminach z j. polskiego i matematyki przyszedł czas na język angielski. Na naszych stronach tradycyjnie już opublikujemy arkusze zadań oraz propozycje odpowiedzi, które opracują dla Was eksperci RMF FM i Interii.

Rano planowany jest egzamin z j. angielskiego na poziomie podstawowym, zaś po południu - na poziomie rozszerzonym.

Ponad 300 tysięcy maturzystów zmierzyło się we wtorek z królową nauk, a dokładniej: obowiązkowym na poziomie podstawowym egzaminem z matematyki. Opublikowaliśmy arkusze zadań dla liceów i techników wraz z propozycjami odpowiedzi. Zobaczcie:

Matura 2015: Zobacz arkusz zadań z matematyki [liceum]

Matura 2015: Zobacz propozycje rozwiązań zadań z matematyki [liceum]

Matura 2015: Zobacz arkusz zadań z matematyki [technikum]

Matura 2015: Zobacz propozycje rozwiązań zadań z matematyki [technikum]

Z kolei w poniedziałek - po otwierającym maturalną sesję egzaminie z języka polskiego - również opublikowaliśmy arkusze zadań i propozycje odpowiedzi do nich. Zobaczcie:

Matura z języka polskiego: Zobacz arkusz zadań dla liceum!

Matura z języka polskiego: Zobacz propozycje rozwiązań dla liceum!


Matura z języka polskiego: Zobacz arkusz zadań dla technikum!

Matura z języka polskiego: Zobacz propozycje rozwiązań dla technikum!

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Są one obowiązkowe na poziomie podstawowym, a chętni mogą zdawać je także na poziomie rozszerzonym.

Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu do wyboru, a chętni nawet do pięciu takich egzaminów - zdaje się je wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Z kolei tegoroczni absolwenci techników mogą - ale nie muszą - przystąpić do pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru, zaś maksymalnie mogą zdecydować się na sześć takich egzaminów.

Niezależnie od typu szkoły maturzyści muszą przystąpić również do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

(mal)