Matura z matematyki 2015: Mamy arkusze zadań i odpowiedzi dla licealistów!

Wtorek, 5 maja 2015 (14:33)
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2015 (15:50)

Ponad 300 tysięcy tegorocznych maturzystów starcie z królową nauk ma już za sobą - przed południem napisali obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Zobaczcie arkusze zadań i propozycje odpowiedzi, opracowane przez naszych ekspertów!

Matura 2015: Zobacz ARKUSZE ZADAŃ Z MATEMATYKI! [poziom podstawowy, liceum]

Matura 2015: Zobacz ARKUSZE ZADAŃ Z MATEMATYKI [poziom podstawowy, technikum]

Matura 2015. Matematyka była trudna czy wyjątkowo prosta?

„Dużo funkcji kwadratowych i liniowych, prawdopodobieństwo, ciągi. Otwarte (zadania - red.) były trudne strasznie” – mówili reporterowi RMF FM maturzyści z Sulejówka, którzy zakończyli pisanie matury z matematyki na poziomie podstawowym. "Moim zdaniem była wyjątkowo prosta, prostsza niż... czytaj więcej

Większość zdających oceniła tegoroczną maturę z matematyki jako trudną. To jedna wielka porażka. Poziom trudności ponad skalę. Niech fakt mówi sam za siebie: większość uczniów siedziała do końca czasu, a po wyjściu najpopularniejszym hasłem był: "sierpień"! Pozdrowienia dla CKE! - takiego maila dostaliśmy na naszą skrzynkę fakty@rmf.fm od Łukasza z Braniewa.

Zupełnie inaczej stopień trudności egzaminu ocenił jednak Aleksander. Bardzo mnie dziwi opinia o trudności dzisiejszej matury. Moim zdaniem, była wyjątkowo prosta, prostsza niż zeszłoroczna. Moim zdaniem, bardzo ciężko jest jej nie zdać - napisał w mailu do nas.

A co na to nauczyciele? Zdaniem Tomasza Wierzchowskiego, nauczyciela matematyki z liceum w warmińsko-mazurskim Węgorzewie, "Centralna Komisja Egzaminacyjna popracowała i wypracowała całkiem ciekawy arkusz". Uczniowie nie lubią zadań na dowód geometryczny, to zadanie 28. Natomiast na przykład zadanie 33 - ciekawe zadanie, na pomyślenie, ja nazywam to nawet "prezentem dla uczniów", bo nawet słabi uczniowie wychodzą i mówią, że zadanie zrobili za 4 punkty, co im się bardzo rzadko zdarzało - komentował Tomasz Wierzchowski w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Bułakowskim.

TUTAJ ZNAJDZIESZ ROZWIĄZANIA ZADAŃ MATURALNYCH DLA TECHNIKUM PRZYGOTOWANE PRZEZ EKSPERTÓW INTERIA.PL

Matura z matematyki: Oto zadania z odpowiedziami [LICEUM]

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Zadania maturalne z matematyki były:

  • 31%
  • 24%
  • 22%
  • 12%
  • 11%
głosów: 10222

Matura z polskiego: Zobacz arkusze zadań i odpowiedzi!

W poniedziałek, w pierwszym dniu maturalnego maratonu, uczniowie zmierzyli się z obowiązkowym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym.

W tym roku wyjątkowo różnią się arkusze zadań rozwiązywanych przez absolwentów liceów i techników. Ci pierwsi są bowiem pierwszym rocznikiem, który zdaje egzamin maturalny w nowej formule, ci drudzy zaś - ostatnim, który zdaje egzamin w formule starej.

Matura z języka polskiego: Zobacz arkusz zadań dla liceum!

Matura z języka polskiego: Zobacz propozycje rozwiązań dla liceum!

Matura z języka polskiego: Zobacz arkusz zadań dla technikum!

Matura z języka polskiego: Zobacz propozycje rozwiązań dla technikum!


(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Matura 2015