W pierwszej połowie grudnia polscy prokuratorzy polecą do Stanów Zjednoczonych na rozmowy w sprawie ekstradycji Edwarda Mazura – dowiedział się RMF FM.

Śledczy będą badać, czy są podstawy do wystąpienia z kolejnym wnioskiem ekstradycyjnym. Szansy upatrują w zmianie prokuratora generalnego USA.

Pytanie jest takie, czy na podstawie całokształtu sprawy będzie można wystąpić z nowym wnioskiem i czy ma on szanse powodzenia. To mogą ocenić polscy prokuratorzy wspólnie z amerykańskimi - powiedział RMF FM Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości.

Sprowadzenie Edwarda Mazura ze USA do Polski - to jeden z głównych celów przyszłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. W lipcu sąd w Chicago odrzucił wniosek o ekstradycję biznesmena, bo uznał, że nie jest ma przekonujących dowodów jego winy. Mazur jest podejrzewany o podżeganie do... czytaj więcej

W lipcu sąd w Chicago odrzucił wniosek o ekstradycję biznesmena, bo uznał, że nie ma przekonujących dowodów jego winy. Mazur jest podejrzewany o podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji generała Marka Papały w 1998 roku.