Po piątkowym złotym wieczorze Polaków, w sobotę mieliśmy kolejne szanse medalowe. Było blisko! W konkurencji karabinu w trzech postawach Sylwia Bogacka zajęła czwarte miejsce. Powody do optymizmu dali kibicom siatkarze, którzy pewnie pokonali Brytyjczyków 3:0.

21:06 - Arsen Kasabijew uzyskał 170 kg i jest dziewiąty po rwaniu w kategorii 94 kg w olimpijskim turnieju podnoszenia ciężarów w Londynie. O pięć kilogramów więcej uzyskał rywalizujący w grupie B Tomasz Zieliński, brat Adriana Zielińskiego.

21:04 - Mateusz Sawrymowicz zajął siódme miejsce w finale 1500 m stylem dowolnym igrzysk olimpijskich w Londynie. Polski pływak uzyskał czas 14.54,32. Zwyciężył Chińczyk Yang Sun, który pobił rekord świata wynikiem 14.31,02.

19:05 - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar spadły z 14. na 19. miejsce w klasie 470 po czterech wyścigach olimpijskich regat żeglarskich.

19:02 - Tomasz Zieliński, młodszy brat mistrza olimpijskiego Adriana, zajął pierwsze miejsce w grupie B kategorii 94 kg w olimpijskim turnieju podnoszenia ciężarów w Londynie. Polak w dwuboju dźwignął 385 kg.

18:25 - Przemysław Miarczyński spadł z trzeciego na czwarte miejsce w windsurfingowej klasie RS:X po ośmiu wyścigach olimpijskich regat, które odbywają się u wybrzeży Weymouth. Medalista mistrzostw świata i Europy nie był zadowolony ze swego dzisiejszego żeglowania. Siódmy wyścig ukończył na siódmej pozycji, a następny na czwartej.

18:00 - Anna Weinzieher zajęła 22. miejsce w klasie Laser Radial w olimpijskich regatach żeglarskich w Weymouth. W finałowym wyścigu w poniedziałek wystąpi niestety jedynie czołowa dziesiątka zawodniczek.

17:42 - Niestety, wicemistrzyni świata w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) spadła z drugiego na piąte miejsce po ośmiu wyścigach w olimpijskich regatach, które odbywają się u wybrzeży Weymouth. Liderką pozostała Hiszpanka Marina Alabau.

17:34 - Zła wiadomość ze zmagań kolarzy. Damian Zieliński (SSPS Piast Szczecin) przegrał pojedynek z Japończykiem Seiichiro Nakagawą w repasażach sprintu kolarstwa torowego podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Wcześniej Polak uzyskał 14. czas w eliminacjach.

16:07 - Dziś odbyły się wyścigi żeglarskie nr 9 i 10 w kategorii Laser. Kacper Ziemiński zaliczył dwa różne występy, zajmując odpowiednio 22. i 12. miejsce.

15:35 - W pierwszym sobotnim wyścigu w klasie Laser-Radial polska żeglarka, Anna Weinzieher zajęła 15. miejsce. Dzięki temu awansowała na 21. pozycję w klasyfikacji generalnej.

14:59 - Dariusz Kuć z czasem 10,24 zajął w swojej serii eliminacyjnej czwarte miejsce i nie awansował w igrzyskach w Londynie do półfinału 100 m. Najszybszy był Amerykanin Ryan Bailey - 9,88.

14:45 - Karolina Tymińska po tym, jak nie zaliczyła żadnej próby w skoku w dal, wycofała się przed szóstą konkurencją siedmioboju (rzutu oszczepem) z rywalizacji w igrzyskach w Londynie.

14:44 - Po dwóch zwycięstwach w czwartkowych wyścigach gorsze występy zanotowała polska żeglarka Zofia Klepacka-Noceti w klasie RS-X. Z powodu zajęcia w siódmym i ósmym wyścigu odpowiednio miejsca 9. i 5. spadła w klasyfikacji generalnej na 3. miejsce.

14:32 - Mistrzyni świata z Berlina Anna Rogowska awansowała w Londynie do olimpijskiego finału skoku o tyczce. Odpadła Monika Pyrek, która zaliczyła wysokość 4,40.

14:24 - Sylwia Bogacka była o krok od drugiego medalu! Amerykanka Jamie Lynn Gray zwyciężyła w strzeleckiej konkurencji karabinu sportowego trzy postawy 50 m w igrzyskach olimpijskjich w Londynie. Srebrny medal zdobyła Serbka Ivana Maksimovic, a brązowy Czeszka Adela Sykorova. Niestety, Polka była dopiero czwarta. Jej koleżanka z kadry, Agnieszka Nagay zajęła dopiero ósme miejsce.

13:51 - Dariusz Kuć zajął dopiero czwarte miejsce w drugim eliminacyjnym biegu na 100 m podczas. Polak zakończył wyścig z czasem 10.24 s. i odpadł z dalszej rywalizacji.

13:38 - Matylda Szlęzak i Katarzyna Kowalska zajęły odpowiednio 14. i 11. miejsce w swoich biegach eliminacyjnych na 3000 metrów z przeszkodami. Obie Polki odpadły z dalszej rywalizacji.

13:01 - Karolina Tymińska straciła szansę na dobry wynik w olimpijskiej rywalizacji siedmioboistek. Polka spaliła wszystkie trzy próby w skoku w dal. Po trzech piątkowych konkurencjach Tymińska zajmowała 26. pozycję w klasyfikacji generalnej. Po skoku w dal polska siedmioboistka spadła na ostatnie, 36. miejsce.

12:57 - Sylwia Bogacka zajęła drugie miejsce w dogrywce w strzelaniu z karabinu z 50 metrów w trzech postawach i awansowała do finału.

12:25 - Agnieszka Nagay zajęła piąte miejsce w strzelaniu z karabinu z 50 metrów w trzech postawach i awansowała do finału. Sylwia Bogacka była siódma wraz z trzema innymi zawodniczkami i czeka ją dogrywka.

11:49 - Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym planem startów Polaków.

11:30 - Damian Zieliński awansował do 1/16 finału w sprincie w ramach wyścigu kolarstwa torowego.

10:23 - Wczorajszy dzień był jak dotąd najszczęśliwszym dla nas dniem igrzysk w Londynie. Najpierw brąz wywalczyły polskie wioślarki, a później dwa złote medale zapewnili nam sztangista Adrian Zieliński i kulomiot Tomasz Majewski. Dziś w Londynie za sprawą biało-czerwonych również nie zabraknie emocji.

10:10 - Polki Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay rozpoczęły eliminacje w konkurencji karabinu w trzech postawach.