Pięcioro Polaków na swój występ musiało czekać aż do ostatniego dnia igrzysk. Nasz maratończyk Henryk Szost ukończył bieg na dziewiątym miejscu z czasem 2:12.28. Olimpijski bój toczą jeszcze natomiast nasze pięcioboistki - Sylwia Gawlikowska i Katarzyna Wójcik. Powalczą też nasi kolarze górscy Marek Konwa i Piotr Brzózka.

Po pierwszej konkurencji pięcioboju - szermierce - Sylwia Gawlikowska zajmuje 19., a Katarzyna Wójcik (obie SPP CWKS Legia Warszawa) 22. miejsce. Prowadzi Łotyszka Elena Rublevska. Wicemistrzyni olimpijska z Aten zdobyła 1000 pkt pięciobojowych. Wygrała 25 z 35 pojedynków.

Z grupy startujących dzisiaj Polaków tylko Szost i Gawlikowska mają już olimpijskie doświadczenie. Zawodnik Grunwaldu Poznań, który w Londynie zajął dziewiąte miejsce z czasem 2:12.28, w Pekinie w 2008 roku był 34. Gawlikowska w Atenach (2004) uplasowała się na siódmej pozycji, a cztery lata później na 17.

Wieczorem londyńskie igrzyska przejdą do historii. Ceremonia zamknięcia, która rozpocznie się o godz. 22 ma być muzycznym show z udziałem znanych wykonawców.