Marcin Dołęga - trzykrotny mistrz świata był faworytem dzisiejszej rywalizacji w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg, niestety, odpadł po spaleniu trzech podejść w rwaniu. Anna Rogowska miała natomiast szansę na zdobycie medalu w skoku o tyczce. Miło zaskoczył kibiców Damian Janikowski, który wywalczył brązowy medal w zapasach. Kilkanaście minut później taki sam krążek zdobył sztangista Bartłomiej Bonk.

21:34 - Anna Jesień zajęła siódme miejsce w drugim, półfinałowym biegu na 400 metrów przez płotki podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Z wyścigu do finału awansowały Amerykanka Lashinda Demus i Jamajka Kaliese Spencer.

21:17 - Mamy drugi brąz tego wieczoru. Wywalczył go sztangista Bartlomiej Bonk!

21:00 - Nasz zapaśnik Damian Janikowski wywalczył brązowy medal w zapasach. Polak pokonał Francuza Melonina Noumonvi.

20: 58 - Anna Rogowska nie uporała się z pierwszą wysokością 4,45 i odpadła z rywalizacji w olimpijskim finale skoku o tyczce. Mistrzyni świata z Berlina (2009) miała trzy nieudane próby.

20:53 - Damian Janikowski rozpoczął właśnie walkę o olimpijski brąz.

20:39 - Nasz sztangista Marcin Dołęga miał szansę na medal, ale niestety spalił trzy podejścia w rwaniu i nie zobaczymy go w konkurencji podrzutu.

20:38 - Małgorzata Wojtyra zajmuje szóste miejsce po pierwszym dniu olimpijskiej rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym. Prowadzi Brytyjka Laura Trott przed Amerykanką Sarah Hammer i Australijką Annette Edmondson.

20:35 - Anna Kiełbasińska zajęła siódme miejsce w serii eliminacyjnej na 200 metrów. Polka osiągnęła czas 23,67 s.

20:04 - Niestety, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z jednym z najlepszych duetów na świecie Brazylijczykami Alisonem Cerutti i Emanuelem Rego i nie awansowali do półfinału turnieju.

19:53 - Łukasz Banak zajął dziesiąte miejsce w olimpijskim turnieju zapaśniczym w Londynie w stylu klasycznym w wadze 120 kg.

19:50 - Za kilkanaście minut walkę o brąz rozpocznie nasz zapaśnik Damian Janikowski. Jego przeciwnikiem będzie Francuz Melonin Noumonvi. Czy Polak sięgnie po medal?

19:48 - Swój kolejny mecz na igrzyskach grają nasi siatkarze plażowi. Fijałek i Prudel remisują na razie z Brazylijczykami 1:1 w setach.

19:13 - Łukasz Przybytek (DKŻ Dobrzyń) i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli 13. miejsce w klasie 49er w żeglarskich regatach olimpijskich w Weymouth. Złoty medal zapewnili już sobie Australijczycy Nathan Outteridge i Iain Jensen.

19:00 - Małgorzata Wojtyra wygrała drugą konkurencję - wyścig punktowy i awansowała z trzynastego na siódme miejsce w olimpijskiej rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym. Nową liderką została Amerykanka Sarah Hammer.

18:34 - Polska para Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęła 13. miejsce w piętnastym, ostatnim wyścigu w klasie 49er. "Biało-czerwoni" spadli w klasyfikacji generalnej na trzynastą lokatę i nie powalczą o medale.

18:00 - Polska para Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęła 18. miejsce w czternastym wyścigu w klasie 49er. "Biało-czerwoni" spadli w klasyfikacji generalnej i mają małe szanse na zakwalifikowanie się do finałowego wyścigu.

17:43 - Od 13. miejsca w wyścigu na 250 metrów ze startu lotnego rozpoczęła Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin) olimpijską rywalizację w omnium, czyli w wieloboju w kolarstwie torowym. Liderką została Brytyjka Laura Trott. Startuje 18 zawodniczek.

16:54 - Niestety, Damian Janikowski przegrał półfinałowy pojedynek i będzie walczył tylko o brązowy medal igrzysk.

16:50 - Łukasz Banak będzie walczył w repasażach olimpijskiego turnieju zapaśniczego w stylu klasycznym w wadze 120 kg, bo Estończyk Heiki Nabi, który pokonał go ćwierćfinale, awansował do finału.

16:30 - Polski zapaśnik Damian Janikowski awansował do półfinału! Przeciwnikiem zapaśnika z Wrocławia będzie Egipcjanin Karam Mohamed Gaber Ebrahim.

16:23 - Łukasz Banak (Śląsk Wrocław) przegrał z Estończykiem Heiki Nabim 0:2 (0:1, 0:1) w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju zapaśniczego w stylu klasycznym w wadze 120 kg.

15:49 - Damian Janikowski pokonał w pojedynku zapasów w kategorii do 84 kg Austriaka Amera Hrustanovicia i awansował do ćwierćfinału na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

15:21 - Polski zapaśnik Łukasz Banak pokonał Tunezyjczyka Chebbiego Radhouane'a i awansował do drugiej rundy zawodów zapaśniczych na igrzyskach w Londynie.

14:40 - Damian Janikowski pokonał w pierwszej pojedynku zapasów w kategorii do 84 kg Turka Nazmiego Avlucę i awansował do drugiej rundy olimpijskich zawodów w tej dyscyplinie.

14:28 - Marcin Lewandowski pobiegnie w półfinale biegu na 800 metrów na igrzyskach w Londynie. Wprawdzie Polak zajął dopiero szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym (awansowało trzech najlepszych zawodników), ale sędziowie pozytywnie rozpatrzyli protest złożony przez naszego reprezentanta i orzekli, że został potrącony przez jednego z rywali.

14:15 - Wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski jako jedyny z trzech startujących w eliminacjach Polaków awansował do wtorkowego finału rzutu dyskiem igrzysk w Londynie. Odpadli Robert Urbanek i Przemysław Czajkowski.

14:06 - Piotr Małachowski awansował do olimpijskiego finału rzutu dyskiem. W swojej najlepszej próbie w eliminacjach Polak uzyskał odległość 64.65 m. Najlepszy wynik miał Estończyk Gerd Kanter (66.39 m).

13:28 - Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) nie awansowała do środowego półfinału biegu na 1500 m igrzysk w Londynie. Polka uzyskała czas 4.19,62 i w swojej serii eliminacyjnej zajęła 13. miejsce.

13:27 - Kajakarki Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk, Marta Walczykiewicz i Karolina Naja wygrały z czasem 1.30,338 rywalizację w półfinale K4 na 500 m na torze Eton i będą walczyć o olimpijskie medale. We wcześniejszym wyścigu eliminacyjnym Polki zajęły ostatnie, piąte miejsce. Cztery lata temu w Pekinie w tej samej konkurencji biało-czerwone, w składzie których były Konieczna i Mikołajczyk, zajęły miejsce tuż za podium.

12:56 - Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz) popłynie tylko w finale B olimpijskiej rywalizacji kanadyjkowych jedynek na 1000 m. 23-letni Polak z czasem 3.53,802 zajął piąte miejsce w wyścigu półfinałowym na torze w Eton. Do wyścigu, którego stawką będą olimpijskie krążki, z każdego z półfinałów kwalifikacje uzyskało czterech najszybszych kanadyjkarzy. Najlepszy wynik uzyskał Francuz Mathieu Goubel - 3.51,811. Rozstrzygające wyścigi C1 na 1000 m zaplanowano na środę. Kuleta w igrzyskach wystąpi także na dystansie 200 m.

12:33 - Adam Kszczot (RKS Łódź) zajął trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej w biegu na 800 m igrzysk w Londynie i zapewnił sobie udział we wtorkowym półfinale. Brązowy medalista mistrzostw Europy z Barcelony (2010) uzyskał wynik 1.45,99. Kszczot biegł od startu do mety bardzo pewnie. Prowadzenie objął na 250 m do mety i utrzymywał się na tej pozycji dosyć długo. Dopiero gdy zaczął zwalniać, wyprzedzili go Amerykanin Nick Symmonds - 1.45,91 i Kanadyjczyk Geoffrey Harris - 1.45,97. Wcześniej z rywalizacji odpadł mistrz Europy z Barcelony (2010) Marcin Lewandowski, który w swojej serii był szósty - 1.47,64.

12:28 - Niestety. Polscy siatkarze przegrali z Australią 1:3. Stracili tym samym szansę na wyjście z grupy na pozycji lidera. Zobacz relację z tego meczu.

12:11 - Mistrz Europy z Barcelony (2010) Marcin Lewandowski nie pobiegnie w półfinale 800 m igrzysk w Londynie. Zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz był szósty w swojej serii z czasem 1.47,64. Najszybszy był reprezentant Botswany Nijel Amos - 1.45,90. Na samym początku biegu, na pierwszym wirażu Lewandowski został popchnięty przez innych zawodników. Nie wytrąciło go to jednak z biegu i cały czas trzymał się na czwartej pozycji i wyglądało, że będzie chciał zaatakować na ostatniej prostej.

12:06 - Wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski rzucił dyskiem 64,65 i zajął trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej igrzysk w Londynie. Normą kwalifikacyjną była odległość 65 metrów, dlatego zawodnik WKS Śląsk Wrocław musi czekać na wyniki drugiej grupy. Odpadł na pewno Robert Urbanek (MKLA Łęczyca), który uzyskał 59,56 i był 15. Do finału kwalifikuje się 12. najlepszych zawodników lub wszyscy, którzy rzucą powyżej 65 metrów. W pierwszej grupie ta sztuka udała się dwóm dyskobolom - reprezentantowi Indii Vikasowi Gowdzie 65,20 i Irańczykowi Ehsanowi Hadadiemu - 65,19.

12:01 - Osada płynąca w składzie Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk, Marta Walczykiewicz i Karolina Naja popłynie w półfinale kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej K4 na 500 metrów. Polki zajęły ostatnie, piąte miejsce w wyścigu eliminacyjnym z czasem 1.35,843. Najszybciej w kwalifikacjach popłynęły Niemki - 1.31,633. Początek zmagań półfinałowych zaplanowano na poniedziałek na godz. 12.51.

11:57 - Trzeci set w meczu z Australią dla nas! Jest 2:1 dla drużyny z Antypodów.

11:27 - Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz) z piątego miejsca w drugim wyścigu eliminacyjnym awansował do półfinału olimpijskiej rywalizacji kajakarzy C1 na 1000 m. Polak uzyskał czas 4.04,889. Najszybciej w kwalifikacjach popłynął Hiszpan David Cal Figueroa - 3.54,590. Początek wyścigów półfinałowych zaplanowany jest na na godz. 12.14.

10:56 - Polacy przegrali pierwszego seta w meczu z Australią.

10:30 - Nasi siatkarze rozpoczęli ostatni mecz grupowy z Australią. Jeśli wygrają "do zera" , wyjdą z grupy z pierwszego miejsca. Polska - Australia. Zapis relacji na żywo