Potrójny mistrz olimpijski z Pekinu Usain Bolt będzie chorążym reprezentacji Jamajki podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie. "To wielki honor, już nie mogę się doczekać" - przyznał rekordzista świata w biegu na 100 i 200 metrów.

Bolt był jedną z największych gwiazd poprzednich igrzysk. Wygrał rywalizację w sprintach na dwóch najkrótszych dystansach, a wraz z kolegami triumfował w sztafecie 4x100 m. Wszystkie złote medale okrasił rekordami świata.

Do Londynu przyjechał jednak po porażkach w mistrzostwach kraju z Yohanem Blake'em na 100 i 200 m. W piątek z powodu urazu uda zrezygnował z występu w mityngu Diamentowej ligi w Monako. Zapewnia jednak, że jest przygotowany na sto procent. To nie było nic poważnego. Jestem zdrowy i szykuję się do walki - powiedział.

Ceremonia otwarcia londyńskich igrzysk rozpocznie się w piątek o godz. 22 czasu warszawskiego. Polskę flagę będzie niosła tenisistka Agnieszka Radwańska. Wśród innych chorążych nie zabraknie gwiazd sportu takich jak: Maria Szarapowa (Rosja), Novak Djokovic (Serbia), Pau Gasol (Hiszpania), Caster Semenya (RPA), Mariel Zagunis (USA).