Już tylko dziś i jutro sportowcy będą walczyć w Londynie o olimpijskie laury. Polacy na razie mają 10 medali, czyli tyle samo, ile przywieźli z Pekinu. Czy zwiększą swój dorobek? To się okaże.

20:34 - Szymon Staśkiewicz zajął 24 miejsce w pięcioboju nowoczesnym z dorobkiem 5516 pkt. Złoty medal wywalczył Czech David Svoboda - 5928. Polak w szermierce był 29. (736 pkt.), w pływaniu uzyskał 30. czas (1224 pkt.), w jeździe konnej zajął czwarte miejsce (1180pkt.), a w kończącej zawody kombinacji - biegu i strzelaniu - został sklasyfikowany na 18. pozycji (2376 pkt.)

20:00 - Agnieszka Szwarnóg (AZS AWF Kraków) zajęła 22. miejsce w chodzie na 20 km. Polska reprezentantka miała czas 1:31:14. Czternaście sekund za nią linię mety minęła Agnieszka Dygacz. 45 miejsce zajęła Paulina Buziak.

19:02 - Szymon Staśkiewicz zajmuje 25. miejsce po trzech konkurencjach olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Londynie. Prowadzenie po jeździe konnej objął Czech David Svoboda (3460 pkt). Polak w szermierce był 29. (736 pkt), natomiast w pływaniu uzyskał 30. czas (1224). Znacznie lepiej powiodło mu się na parkurze, gdzie uplasował się na czwartej pozycji (1180).

17:41 - Joanna Mitrosz zajęła dziewiąte miejsce w olimpijskiej rywalizacji wielobojowej w gimnastyce artystycznej. W finale uzyskała łączną notę 108,900 pkt. Wygrała Rosjanka Jewgienija Kanajewa - 116,900. Najlepiej spisała się w ćwiczeniach z piłkę, w których z notą 27,150 została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Najwyższą ocenę - 27,475 pkt - w finale otrzymała za układ z obręczą, zajmując w dziesięcioosobowej stawce siódme miejsce. Jej układ ze wstążką sędziowie ocenili na 27,425, co było ósmym rezultatem. Najsłabiej Mitrosz wypadła ćwicząc z maczugami - 26,850, plasując się również na ósmym miejscu.

15:36 - Szymon Staśkiewicz zajmuje 32. miejsce po szermierce i pływaniu - dwóch konkurencjach olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Londynie. Zawodnik ZKS Drzonków w szermierce był 29. (736 pkt), natomiast w pływaniu uzyskał 30. czas (1224). Trzecia konkurencja olimpijskich zmagań - jazda konna rozpocznie się o 16.20. Na 19.45 zaplanowano kończącą zawody kombinację (bieg i strzelanie).

15:11 - Aleksandra Dawidowicz była siódma w olimpijskim wyścigu w kolarstwie górskim. Druga z reprezentantek Polski - Paula Gorycka zajęła 22. miejsce.

13:59 - Łukasz Nowak zajął dziewiąte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Londynie w chodzie na 50 km. Polak uzyskał czas 3:42,47 i poprawił swój rekord życiowy. Zwyciężył ustanawiając rekord olimpijski Rosjanin Siergiej Kirdiapkin w czasie 3:35.59. Rafał Sikora uplasował się na 18. miejscu pokonując trasę w czasie 3:47.47. Trzeci reprezentant Polski Rafał Fedaczyński zszedł w trasy z powodu kontuzji.

13:25 - Szymon Staśkiewicz zajmuje 29. miejsce, ex aequo z trzema innymi zawodnikami, po szermierce - pierwszej konkurencji olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Londynie. Zawodnik ZKS Drzonków wygrał 14 walk, a przegrał 21 i zdobył 736 pkt. Druga konkurencja olimpijskich zmagań w pięcioboju nowoczesnym w Londynie - pływanie - rozpocznie się o godz. 14.20.

11:27 - Marta Walczykiewicz zajęła piąte miejsce w finałowym wyścigu kajakowych jedynek na 200 metrów. Mistrzynią olimpijską została Nowozelandka Lisa Carrington.

10:37 - Piotr Siemionowski zajął szóste miejsce w finale B kajakarskiej konkurencji K1 na 200 metrów i tym samym zakończył rywalizację w igrzyskach na 14. pozycji. Wyścig wygrał Duńczyk Kasper Bleibach. Zobacz pełny plan piątkowych startów.