Wieczorem triumfatorzy Ligi Światowej walczyć będą z rosyjskimi siatkarzami o awans do półfinału turnieju olimpijskiego. Eksperci mają trudności z odpowiedzią na pytanie, kto wygra. Natomiast polscy internauci wskazują na biało-czerwonych.

23-letni przyjmujący Bartosz Kurek, który od nowego sezonu będzie występował w zespole moskiewskiego Dynama przyznał, że nie wie czym to jest spowodowane, iż drużyna nie gra równo. Mam nadzieję, że w ćwierćfinale spiszemy się znacznie lepiej aniżeli w meczu z Australią. Z tej ostatniej porażki wyciągnęliśmy wnioski - zaznaczył.

Paweł Abramow, były siatkarz reprezentacji Rosji i Jastrzębskiego Węgla stwierdził, że nie potrafi wskazać faworyta środowej konfrontacji. Szanse ocenił 50 na 50. Podkreślił, że obie drużyny miały w Londynie lepsze i gorsze pojedynki grupowe.

Na różnych portalach internetowych prowadzonych jest sporo sondaży dotyczących meczu Polska - Rosja (początek o godz. 20.30). Na pytania który zespół wygra bądź czy siatkarze awansują do półfinału igrzysk, przeważają głosy za biało-czerwonymi. Na najbardziej popularnych stronach 57 procent do 43 i 69 do 31.

Osiem medali na koncie Polaków, będzie więcej?

Do wczoraj polscy sportowcy zdobyli osiem medali olimpijskich. Jako pierwsze szansę powiększenia tego dorobku będą miały dziś kajakarki. O godz. 11.44 w konkurencji K4 na 500 m wystartują: Aneta Konieczna (Warta Poznań), Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz). Po południu (godz. 14) do rywalizacji przystąpią dwie polskie zapaśniczki - w kategorii do 48 kg Iwona Matkowska (MLKS Agros Żary) i do 63 kg Monika Michalik (Orlęta Trzciel).

Na Stadionie Olimpijskim wystartuje siedmioro reprezentantów Polski. Wszyscy wystąpią w eliminacjach. O godz. 11 rzucać młotem będą Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) i Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), a skakać o tyczce - Łukasz Michalski i Paweł Wojciechowski (obaj SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Natomiast wieczorem o finał ubiegać się będzie aż trzech oszczepników AZS AWFiS Gdańsk: Igor Janik, Paweł Rakoczy i Bartosz Osewski.