Piątek był dla biało-czerwonych najszczęśliwszym dniem igrzysk w Londynie. Najpierw po brąz sięgnęły wioślarki - Magda Fularczyk i Julia Michalska. Wieczorem do listy medalistów dopisali się: sztangista Adrian Zieliński i kulomiot Tomasz Majewski.

22:40 - Co za dzień! Mamy trzeci olimpijski krążek! Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 21,89 zdobył swój drugi złoty medal olimpijski w pchnięciu kulą. O trzy centymetry wyprzedził mistrza świata Niemca Davida Storla. Trzecie miejsce zajął Amerykanin Reese Hoffa - 21,23.

22:12 - Czy będziemy mieć drugi medal tego wieczoru? Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 21,87 prowadzi po trzech kolejkach finałowego konkursu olimpijskiego w pchnięciu kulą. Drugi jest Niemiec David Storl - 21,86, a trzeci Amerykanin Reese Hoffa - 21,23.

21:49 - Fantastyczna wiadomość! Adrian Zieliński, nasz sztangista, zdobył złoty medal w turnieju podnoszenia ciężarów!

21:15 - Żaneta Glanc nie awansowała do finału rzutu dyskiem kobiet. Polka uzyskała zaledwie wynik 59.88 metrów, a minimum gwarantujące start w sobotnim finale wynosił 63 metry.

21:09 - Karolina Tymińska zajęła 14. lokatę w konkursie pchnięcia kulą w ramach siedmioboju.

20:52 - Marta Jeschke zajęła szóstą pozycję w swoim biegu eliminacyjnym w biegu na 100 metrów kobiet. Jest to wynik, który nie gwarantuje jej udziału w półfinale.

20:42 - Przepadła kolejna szansa na medal! W finałowym wyścigu na 100 metrów motylkiem nasz świetny pływak Konrad Czerniak był dopiero ósmy.

19:20 - Łukasz Przybytek (DKŻ Dobrzyń) i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) spadli na 13. miejsce w klasie 49er po 11 wyścigach żeglarskich regat olimpijskich, które odbywają się u wybrzeży Weymouth.

18:30 - Ewa Mizdal zajęła siódme miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów w kategorii do 75 kilogramów. Zawody wygrała Swietłana Podobedova, reprezentująca Kazachstan. Drugie miejsce zajęła Rosjanka, Natalia Zabolotnaya, a brązowy medal powędrował do Białorusinki Iryny Kuleszy.

18:17 - Anna Weinzieher zajęła 24. miejsce w drugim piątkowym wyścigu żeglarskim w klasie Laser Radial. Pierwsza do mety przypłynęła Belgijka Evi van Acker z czasem 1:00:50.

17:58 - Polska drużyna zajęła w jeździeckiej konkurencji ujeżdżenia ósme miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji o olimpijskie medale w Londynie. Żaden z reprezentantów Polski nie zakwalifikował się także do kolejnego etapu zmagań indywidualnie.

17:46 - Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa) po dziesięciu wyścigach olimpijskich regat klasy Star zajmują piąte miejsce i zakwalifikowali się do niedzielnej rywalizacji o medale wraz z dziewięcioma innymi załogami.

17:32 - Łukasz Przybytek i Kacper Kołodziński zajęli 11. miejsce w 11. wyścigu żeglarskim w klasie 49er. Zmagania wygrała para australijska Burling - Tuke.

17:11 - Łukasz Parszczyński nie zdołał awansować do finału w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W swoim wyścigu eliminacyjnym Polak zajął 9. miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji.

16:49 - Piotr Kula zakończył dziesiąty wyścig żeglarski w klasie Finn na 16. miejscu. Był to ostatni występ Polaka na tegorocznych igrzyskach.

16:36 - Anna Weinzieher zajęła 22 miejsce w siódmym wyścigu żeglarskim w klasie Laser Radial. Pierwszą lokatę zajęła Chinka Xu Lijia.

16:02 - Reprezentant Polski, Szymon Ziółkowski zakwalifikował się do finału zmagań w rzucie młotem. Polak rzucił 76.22 metrów i zajął siódmą pozycję, która wystarczyła zawodnikowi do awansu.

15:50 - Po dwóch konkurencjach siedmioboistów, reprezentantka Polski Karolina Tymińska zajmuje 29. lokatę.

15:35 - Najgorszy jak dotąd występ zanotowali Polacy startujący w klasie Star - Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. W swoim 9. wyścigu zajęli 13. miejsce w gronie szesnastu startujących par.

14:29 - Reprezentant Polski Piotr Kula na 14. miejscu ukończył dziewiąty z serii wyścig żeglarski w kategorii Finn. Polak uzyskał czas 1:10:18. Do pierwszego Pietera-Jana Postmy stracił 2 minuty i 40 sekund. W klasyfikacji generalnej jest na 17 miejscu.

14:14 - Reprezentacja Polski w tenisie stołowym w składzie Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska i Li Qian przegrała z Singapurem 1:3. Jedyny punkt dla "biało-czerwonych" zdobyła Li Qian, która pokonała 3:2 w setach Tianwei Feng.

14:12 - Mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski (AZS OŚ Poznań) rzucił młotem 76,22 i zajął szóste miejsce w swojej grupie eliminacyjnej igrzysk w Londynie. Do finału awansuje 12 najlepszych zawodników lub wszyscy, którzy przekroczą 78 m.

13:24 Polska sztafeta w składzie Kacper Majchrzak, Sławomir Kuczko, Marcin Tarczyński, Dawid Szulich z czasem 3.38,16 zajęła 8. miejsce w 2. serii eliminacyjnej i nie awansowała do sobotniego finału 4x100 m st. zmiennym pływackich zawodów olimpijskich w Londynie. W eliminacjach najlepszy czas mieli Amerykanie 3.32,65. Biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na 16. pozycji.

13:17 Mamy drugi medal na tych igrzyskach!!! Olimpijski brąz dla dwójki podwójnej Magdalena Fularczyk - Julia Michalska!

12:53 Mateusz Sawrymowicz (MŁP Szczecin) awansował z ósmym czasem do sobotniego finału na 1500 m st. dowolnym pływackich zawodów olimpijskich w Londynie. Polak z rezultatem 14.57,59 zajął trzecie miejsce w drugiej serii eliminacyjnej. Najlepszy czas uzyskał Chińczyk Yang Sun - 14.43,25.

12:40 Czwórka podwójna wioślarzy zajęła szóste, ostatnie miejsce w finale A wioślarskich regat olimpijskich na torze w Eton. Zwyciężyli Niemcy, przed Chorwatami i Australijczykami. Polacy, mistrzowie olimpijscy z Pekinu i czterokrotni złoci medaliści mistrzostw świata, płynęli w składzie: Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (obaj AZS Szczecin) i Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk)

12:15 Urszula Sadkowska przegrała w 1/16 finału przez ippon po upływie 1.39 min. z mistrzynią świata Chinką Weng Tong. Odpadła z olimpijskiej rywalizacji w judo w kategorii powyżej 78 kilogramów. Wcześniej Polka przegrywała po otrzymaniu kary shido.

12:03 Wioślarska dwójka bez sternika Jarosław Godek (AZS AWF Gdańsk) i Wojciech Gutorski (RTW Lotto Bydgostia WSG) zajęła czwartą pozycję w finale B i została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu w olimpijskich regatach na torze w Eton. Szybciej od Polaków popłynęły osady Niemiec, USA i Grecji.

11:52 Karolina Tymińska (SKLA Sopot) przebiegła 100 m ppł w 13,22 (1091 pkt) i zajmuje szóste miejsce po pierwszej konkurencji siedmioboju w igrzyskach w Londynie. Do liderki Brytyjki Jessiki Ennis, która uzyskała czas 12,54, traci 104 punkty. Podopieczna Michała Modelskiego wygrała pierwszą serię, a do rekordu życiowego zabrakło jej 0,10 s.

11:45 Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali w 1/8 finału Szwajcarów Sebę Chevalliera i Saschę Heyera 21:18, 21:17 i awansowali do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w Londynie.

11:31 Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) z czasem 25,59 zajęła piąte miejsce w siódmej serii eliminacyjnej na 50 m st. dowolnym pływackich zawodów igrzysk w Londynie i nie zakwalifikowała się do wieczornego półfinału. Została sklasyfikowana na 30. miejscu.

11:20 Mistrz olimpijski z Pekinu Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) w pierwszej próbie eliminacji pchnął kulę na 21,03 m i zapewnił sobie udział w wieczornym finale igrzysk w Londynie. Minimum kwalifikacyjne wynosi 20,65. "Wiedziałem, że jestem mocny" - podsumował.

11:18 Michał Słoma (AZS UMK Toruń) zajął piąte miejsce w finale C jedynek wioślarskich w olimpijskich regatach na torze Eton. Polak zostanie sklasyfikowany na 17. miejscu w igrzyskach.

Najlepszy w finale C był Duńczyk Henrik Stephansen - 7.19,62. Czas Słomy to 7.34,98.

11:09 Rafał Dobrowolski, ostatni z polskich łuczników startujących w igrzyskach olimpijskich w Londynie, został wyeliminowany w 1/8 finału. Przegrał z reprezentantem Korei Południowej Jin Hyek Ohem 0:6 (w setach 27:28, 23:28, 26:28).

10:38 Janusz Wojnarowicz odpadł z turnieju judoków w kategorii powyżej 100 kg. Polak przegrał w 1/16 finału przez waza-ari z Francuzem Teddym Rinerem.

10:20 Przed nami siódmy dzień olimpijskich zmagań. Dziś do gry wkracza królowa wszystkich sportów - lekkoatletyka. Szanse na medale ma kilku Polaków. Czy je wykorzystają? Trzymamy kciuki także za siatkarzy plażowych. Zobacz pełny plan dzisiejszych startów Polaków.