Reprezentacja Brazylii wygrała z Włochami 3:0 (25:21, 25:12, 25:21) w półfinale siatkarskiego turnieju podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Podopieczni Bernardo Rezende zmierzą się w finale z reprezentacją Rosji.

"Canarinhos" już w pierwszym secie pokazali swoją wyższość nad włoskim zespołem. Brazylijczycy mieli świetną zagrywkę i w decydujących momentach dobrze funkcjonował ich blok.Druga odsłona spotkania to totalna dominacja południowoamerykańskiej drużyny. Włosi o tej partii chcieliby jak najszybciej zapomnieć, gdyż zdobyli w niej zaledwie 12 punktów.W ostatnim secie mimo lepszej postawy podopiecznych Mauro Berruto, Brazylijczycy komfortowo wygrali i awansowali do finału. Włochów czeka teraz mecz o trzecie miejsce z reprezentacją Bułgarii.

Najskuteczniejszy w drużynie z Półwyspu Apenińskiego był zdobywca 15 "oczek" Savani. W drużynie rywali nie do zatrzymania byli jednak Endres, De Souza i Saatkamp.

Rosja pokonała Bułgarię

Ekipa "Sbornej" pokonała w półfinale 3:1 Bułgarów. Awansując do niedzielnego pojedynku, Rosjanie po raz czwarty z rzędu wywalczyli medal igrzysk olimpijskich. Ostatni raz w finale olimpijskiej rywalizacji wystąpili 12 lat temu w Sydney, gdzie w rozstrzygającym spotkaniu ulegli 0:3 Jugosławii. W Atenach i Pekinie wywalczyli brązowe medale.

Z kolei Brazylijczycy w finale wystąpią po raz trzeci z rzędu. W Atenach (2004) wywalczyli złoto, pokonując Italię 3:1, zaś cztery lata temu w Pekinie ulegli 1:3 Amerykanom.

Niedzielny mecz będzie drugim spotkaniem tych drużyn podczas turnieju rozgrywanego w stolicy Wielkiej Brytanii. W fazie grupowej podopieczni Bernardo Rezende wygrali 3:0.