Scorpionsi odsłonią swoją gwiazdę w Krakowskiej Alei Gwiazd!

Czwartek, 8 czerwca 2017 (10:00)

Muzycy Scorpions osobiście odsłonią gwiazdę zespołu w znajdującej się tuż pod Wawelem krakowskiej Alei Gwiazd. Ceremonia odbędzie się w piątek, 23 czerwca, o godz. 16:00. Dzień później legendarna grupa zagra na Tauron Life Festival Oświęcim!


Scorpionsi jak mało kto zasłużyli na uhonorowanie przez miasto Kraków - grupa występowała tu kilkakrotnie, a do historii przeszedł koncert z 2000 r. na lotnisku w Pobiedniku pod Krakowem, na którym bawiło się około 800 tysięcy ludzi! To nie tylko największy koncert, jaki kiedykolwiek odbył się w Polsce, ale również rekordowy pod względem frekwencji dla samego zespołu, który w trakcie ponad 50-letniej kariery zagrał na niemal wszystkich wielkich festiwalach ze słynnym Rock In Rio na czele.

Koncert w Pobiedniku, zorganizowany przez RMF FM w ramach Inwazji Mocy, do dziś pozostaje w pamięci muzyków zespołu. Organizatorzy z radia powiedzieli nam, że spodziewają się stu, może dwustu tysięcy ludzi. Pomyśleliśmy: wow, to wielki tłum! Gdy wyszliśmy na scenę, było już ciemno i nie dało się zobaczyć, ile tak naprawdę ludzi jest na widowni. Dotarło to do nas dopiero, gdy zobaczyliśmy zdjęcia zrobione z policyjnego helikoptera opublikowane następnego dnia w gazecie - wspomina gitarzysta Matthias Jabs.

4 marca 2016 r. w Krakowie odbył się też ostatni, jak dotąd, polski koncert Scorpions, zaś z Wieliczki pochodzi obecny basista zespołu, Paweł Mąciwoda.

Paweł świetnie wpasował się w skład Scorpionsów. Dołączył do nas w 2003 roku, gdy nagrywaliśmy płytę "Unbreakable" dla niego to było coś zupełnie nowego. Teraz bardzo dobrze odnajduje się w naszej stylistyce. Pamiętam, gdy graliśmy w jego rodzinnym Krakowie podczas ostatniej trasy w marcu ubiegłego roku, na ekranach umieszczonych dookoła tej wielkiej areny, która wygląda jak UFO, wyświetlał się napis: "Witaj, Paweł!’" Byłem z niego bardzo dumny i cieszyłem się, że możemy grać w jego rodzinnym mieście - opowiada Jabs. Koncert w Krakowie był cudowny - fantastyczna arena, znakomita publiczność. Gdy graliśmy "Wind of Change" na widowni pojawiła się ogromna polska flaga. Oglądaliśmy to potem na wideo i wyglądało to naprawdę spektakularnie - dodaje wokalista Klaus Meine.

Już 23 czerwca zespół Scorpions ponownie zawita pod Wawel, by na Bulwarze Czerwieńskim odsłonić swoją gwiazdę w Alei Gwiazd. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16:00.

Dzień później, w sobotę, 24 czerwca, legendarni rockmani wystąpią na Tauron Life Festival Oświęcim ze spektakularnym show, przygotowanym specjalnie na trasę Crazy World Tour 2017 - z ultranowoczesną scenografią i światłami oraz ponadczasowymi hitami, takimi jak Wind of Change", "Still Loving You" czy "Rock You Like a Hurricane".

 

 

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Tauron Life Festival Oświęcim