Lepsze byłoby jedno spotkanie: z premierem i prokuraturą - podkreśla w rozmowie z reporterem RMF FM Małgorzata Wassermann, córka posła Prawa i Sprawiedliwości, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Według naszych informacji, drugiego grudnia z rodzinami smoleńskimi chce rozmawiać prokuratura wojskowa. Z kolei w środę z bliskimi ofiar spotka się Donald Tusk.

Z Małgorzatą Wassermann rozmawiał Maciej Grzyb

Prosiliśmy, aby to spotkanie było łączone - przyznała w rozmowie z Maciejem Grzybem córka posła Wassermanna. Dość często spotykamy się z sytuacją, gdzie minister bądź prokurator nie odpowiada, tłumacząc, że wyjaśni nam to druga strona. (…) Teraz jesteśmy odsyłani, że to nie my, że to prokuratura. Zaś prokuratura mówi jest bezsilna - w domyśle odsyła nas do strony rządowej.

Małgorzata Wassermann ma nadzieję, że tym razem bliscy rodzin nie spotkają się z taką samą sytuacją. Dodaje, że nie dostała z Kancelarii Premiera na razie oficjalnego zaproszenia na spotkanie.

Spotkanie 2 grudnia ma posłużyć premierowi jako argument, aby podczas rozmowy z rodzinami w najbliższą środę, uniknąć tematu śledztwa. Na spotkaniu Donalda Tuska z rodzinami nie będzie prokuratorów . Będą za to ministrowie: Jerzy Miller, Ewa Kopacz i Tomasz Arabski.