W niedzielę Koleje Mazowieckie uruchomią specjalny pociąg z Warszawy do Krakowa i z powrotem. W pociągu będzie 900 miejsc siedzących. Bilet w obie strony będzie kosztował 50 zł. Natomiast z Płocka organizowany jest bezpłatny przejazd do Krakowa pociągiem "Mazovia".

Koleje Mazowieckie obsługują regionalny i lokalny ruch kolejowy na terenie Mazowsza. Specjalny pociąg do Krakowa pojedzie tylko w najbliższą niedzielę i dowiedzie podróżnych na uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich.

Jak powiedziała rzeczniczka spółki, pociąg wyjedzie z Warszawy Wschodniej o godz. 9.50 i przyjedzie do Krakowa o godz. 12.55. W drogę powrotną ruszy o godz. 22.42, w Warszawie będzie o godz. 1.50. Bilet kosztuje 50 zł, można go kupić w kasach na dworcach Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia- powiedziała rzeczniczka.

Koleje Mazowieckie w związku z uroczystościami żałobnymi, które odbędą się w sobotę w Warszawie, uruchomiły 42 dodatkowe pociągi. Spółka poinformowała, że 17 kwietnia pociągi będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy, natomiast 18 kwietnia według niedzielnego rozkładu jazdy. Ponadto wszystkie nasze kasy w obrębie Warszawy będą czynne całą dobę - powiedziała Nowakowska.

Darmowy pociąg z Płocka do Krakowa

Odjazd pociągu z Płocka odbędzie się 18 kwietnia o godz. 5 rano z dworca PKP w Płocku (ul. Dworcowa 46). Bezpłatne zaproszenia na wyjazd można odbierać osobiście, za okazaniem dowodu osobistego, w piątek od godz. 12 do 20 w Centrum Informacji Turystycznej (CIT), ul. Stary Rynek 8. Zaproszenie będzie upoważniało do bezpłatnego przejazdu jednej osoby pociągiem na trasie Płock-Kraków-Płock.

Liczba zaproszeń jest ograniczona. Jeśli wszystkie zaproszenia nie zostaną rozdane w piątek, to CIT będzie czynne również w sobotę, 17 kwietnia - poinformował płocki Urząd Miasta. Informacje na temat zaproszeń dostępne są pod numerem telefonów CIT 24 367 19 44. Informację całodobową na temat wyjazdu można uzyskać również pod numerem telefonu 24 367 15 70.