Prokuratorzy chcą przesłuchać pracowników polskiej ambasady w Moskwie - dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica. Do przesłuchania ma dojść podczas wizyty Naczelnego Prokuratora Wojskowego Krzysztofa Parulskiego, który przebywa w stolicy Rosji.

Według informacji naszego reportera, razem z Parulskim do Moskwy poleciał jeden z prokuratorów prowadzących śledztwo i to on ma zamiar przesłuchiwać pracowników ambasady. Jednak fakt przesłuchania nie jest jeszcze potwierdzony. Na razie są to życzenia śledczych.

Prokuratorzy chcą ustalić, kto konkretnie i w jakim zakresie był odpowiedzialny za przygotowanie wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu, a wiele spraw było załatwianych właśnie przy pomocy polskiej ambasady.

Parulski chce się na miejscu również spotkać z zastępcą prokuratora generalnego Rosji, jednak nie wiadomo, kiedy do tego spotkania dojdzie. Jak twierdzi jeden ze śledczych, na pewno szef wojskowych prokuratorów nie przyjedzie z pustymi rękami. W Moskwie ma dostać 11 tomów akt śledztwa smoleńskiego, prowadzonego przez rosyjską prokuraturę.

Wizyta Parulskiego ma potrwać do piątku. Po powrocie śledczy chcą zorganizować konferencję prasową, by pochwalić się efektami wyjazdu.